Kauno ir Marijampolės apskričių viešųjų bibliotekų kraštotyrinė veikla
Kraštotyros ištekliai
Ąžuolyno bibliotekos Kaunistikos skaitykloje saugoma kartoteka „Kauno regionas spaudoje (1845–1944 m.)“. Joje sukaupta informacija apie buvusias ir esamas Kauno regiono vietoves – Jonavą, Prienus, Birštoną, Šakius, Kudirkos Naumiestį, Vilkaviškį, Marijampolę, taip pat apie Alytų, Lazdijus ir Ukmergę, skelbta to laikotarpio spaudoje lietuvių, lenkų, rusų, vokiečių kalbomis. Bibliografiniai įrašai (daugiau kaip 40 000) sudėti topografiniu ir teminiu principu. Tai išsamiausia ir vienintelė tokio pobūdžio informacija Lietuvos bibliotekose.
Nuo 1999 m. kartoteka nepildoma.
Taip pat skaitykite: Senoji kraštotyrinė bibliografija Kauno regiono bibliotekose / Viktoras Spitrys // Šiandien aktualu. – 1998, 1 pusm., p. 29–33. (.pdf, 201 KB)
LIBIS jungtinis katalogas Ibiblioteka.lt teikia informaciją apie Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos (LIBIS) bibliotekų fonduose kaupiamą ir saugomą publikuotą, rankraštinį ir skaitmenintą Lietuvos dokumentinį paveldą bei užsienio šalyse publikuotus informacinius išteklius, taip pat informaciją apie Lietuvos periodinės spaudos publikacijas ekonomikos, teisės, politikos, mokslo, kultūros politikos, kraštotyros ir kitomis temomis. Ibiblioteka.lt katalogas teikia tiesioginę prieigą prie elektroninių dokumentų (atsižvelgiant į dokumentų panaudos licencijas) bei prieigos nuorodas į Lietuvos interneto svetainių archyvą bei Lietuvos skaitmeninto kultūros paveldo portalą Epaveldas.lt.
Pristatomi Ąžuolyno bibliotekos suskaitmeninti ir Lietuvos skaitmeninto kultūros paveldo portale epaveldas.lt paskelbti rankraščiai apie Kauno regioną.
Rankraščių apie Kauno rajoną rinkinys. – 1976–2010
- Gaižuvos ir Paštuvos žemių paslaptys. D. 1 [Rankraštis] / [sudarė ir apipavidalino] Arūnas Sniečkus ; Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus. – Vilkija, 1998.12.22. – 50 lap. : iliustr., žml.
- Kauno rajono Karmėlavos apylinkės Didžiojo Tėvynės karo dalyvių prisiminimai [Rankraštis] : skirta Tarybų valdžios paskelbimo 40-čiui ir pergalės prieš fašistinę Vokietiją 35-čiui / [A. Noruševičius]. – Kaunas, 1980. – 33 lap.
- Kauno rajono Karmėlavos apylinkė Didžiojo Tėvynės karo metais [Rankraštis] / A. Noruševičius. – Kaunas, 1980. – [2], 109 lap., 1 dok. : iliustr., lent., schem.
- Kauno rajono Karmėlavos apylinkės istorijos apybraiža [Rankraštis] : (XIII a.-1980 m.) / A. Noruševičius. – Kaunas, 1980. – 328 lap. (n. numeracija) : iliustr., lent., žml.
Studentų darbų ir daktaro disertacijų rinkinys
- Kauno rajono saugotinos ir lankytinos vietos [Rankraštis] : [diplominis darbas] / Stankevičienė Vida, geografijos spec. V kurso stud. ; darbo vadovas doc. A. Stanaitis ; Vilniaus valstybinis pedagoginis institutas, Geografijos katedra. – Kulautuva, 1977. – [140] lap. (n. numeracija) ir tušti : nuotr., schem., lent.
Broniaus Šukio kraštotyros rankraščių rinkinys. – 1977–1994
Kraštotyrininko, tautosakininko, muziejininko, pedagogo, publicisto Broniaus Šukio kraštotyros rankraščių rinkinio (1977–1994) didžiąją dalį sudaro darbai apie Lapių miestelį (Kauno r.) – išnykusį ir tebeegzistuojantį kultūros ir istorinį paveldą, urbanistinę ir architektūrinę raidą, ūkinį ir kultūrinį bendruomenės gyvenimą, žymius žmones (14 rankraščių):
- Liaudies švietimas Kauno rajono Lapių apylinkėje seniau ir dabar [Rankraštis] / [tekstą parengė ir redagavo B. Šukys]. – Kaunas, 1982. – 265 lap. ir tušti.
- Lapės – miestelis prie Neries [Rankraštis] : Kauno rajonas : apybraiža / Bronius Šukys. – Kaunas, 1991. – 285 lap. (n. numeracija) ir tušti.
- Mokytojo kraštotyrininko atsiminimai : Lietuvos mokykla II–ojo pasaulinio karo metais: Vilkija, Kauno rajonas [Rankraštis] / Bronius Šukys. – Kaunas, 1994. – 65 lap. (n. numeracija).
- Revoliucionierius Juozas Zvolinskas ir jo bendražygiai [Rankraštis] : [istorinė apybraiža] / Bronius Šukys. – Kaunas, 1987. – [2], 102 lap. ir tušti, 2 dok.
- Kauno rajono Lapių aštuonmetės mokyklos istorijos apžvalga [Rankraštis] / Bronius Šukys. – Lapės, 1979. – 13 lap.
- Lapių devynmetės mokyklos istorijos puslapiai [Rankraštis] : 1982–1990 m. kronika / [Bronius Šukys]. – [Lapės], [1990]. – 10 lap.
- Lapių kraštotyrininkai apie Lapes [Rankraštis] / Bronius Šukys. – [Lapės], 1990. – 17 lap. ir tušti.
- Kauno raj. Lapių apylinkės paminklovietės [Rankraštis] / aprašė mokyt. B. Šukys. – [Lapės], 1966, 1972. – 16 lap.
- Mokytojo Broniaus Šukio apdovanojimai [Rankraštis] / [Bronius Šukys]. – [Lapės], 1981, [1983], 1987. – 4 lap.
- [Laiškas mokytojui B. Šukiui] [Rankraštis] / Kostas Korsakas. – Vilnius, 1977.IV.12. – 1 lap., 1 lšk.
- Kraštotyros veterano mokyt. B. Šukio atsiminimai [Rankraštis] / [B. Šukys]. – Lapės, 1986. – 4, 43 lap. ir tušti, 1 nuotr.
- Lapių aštuonm. m–klos Kraštotyros muziejaus lankytojų atsiliepimų knyga [Rankraštis]. – [Lapės], [1977, 1984]. – 6 lap. ir tušti, 1 lšk., 1 vokas.
- Broniaus Šukio bibliografinė rodyklė [Rankraštis]. – Lapės, Kauno rajonas, 1990. – 5 lap.
- Broniaus Šukio kraštotyros darbų bibliografinė rodyklė [Rankraštis]. – [S.l.], [1987]. – Lap. 168–173.
Daugiau žr. Suskaitmenintas dokumentinis paveldas
Pristatomi Kauno ir Marijampolės apskričių viešųjų bibliotekų interneto svetainėse skelbiami kraštotyros ištekliai – krašto ir žymių kraštiečių sukaktys, kraštotyros darbų sąrašai, virtualios parodos ir gidai, elektroniniai žinynai, portalai, interneto svetainės ir t.t.
Ąžuolyno biblioteka
Su Ąžuolyno bibliotekos kraštotyros ištekliais galima susipažinti skiltyje „Kauno entuziastams“.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
„Mano gatvės istorija 360 laipsnių kampu“ – virtualus turas ir žaidimas personaliniam kompiuteriui bei virtualiai realybei pritaikyta jų versija. Į ekskursijų maršrutą įtrauktos įdomiausios Šančių ir Kauno rajono vietos, pradedant ąžuolyne slypinčiu piliakalniu, daug dėmesio skiriant carinio laikotarpio Kauno tvirtovės statiniams ir baigiant Garliavos miestelio bendruomenės pastatais.
https://kaunobiblioteka.lt/360/
„Kauno piliakalniai“ – audiogidas – skelbiama prof. dr. Jono Vaičenonio parengta medžiaga apie 7 Kauno miesto ir regiono piliakalnius, pritaikyta naudoti prie kultūros paveldo objektų atvykusiems lankytojams. Paruoštą medžiagą galima peržiūrėti arba išklausyti jos garsinį įrašą mobiliuoju telefonu ar planšete nuskenavus prie kiekvieno piliakalnio įrengtą lentelę su QR kodu. Medžiaga pasiekiama visiems interneto vartotojams, ją taip pat galima iš anksto parsisiųsti į savo įrenginį prieš vykstant į išvyką po piliakalnius.
https://kaunopiliakalniai.lt/audiogidas/
„Žydų paveldo Kaune žemėlapis“ – virtualus žemėlapis ir mobiliesiems telefonams pritaikyta žaidimo programėlė, kurios dėka galima susipažinti su svarbiausiais žydų kultūros paveldo objektais ir senuoju Kaunu. Virtualus turas po žydų įkurtas mokyklas, sinagogas, socialinės paskirties pastatus, žydų architektų projektuotus gyvenamuosius namus – tai iš panoraminių (360 laipsnių) fotografijų sukurta egzistuojančios vietos simuliacija.
https://kaunobiblioteka.lt/kaunozydai/
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Interneto svetainės skiltyje „Kraštotyra“ pristatomas Kauno rajono kraštas ir kraštiečiai – kraštotyros darbai, knygos, straipsniai, elektroniniai leidiniai ir kt. dokumentai, skelbiamas elektroninis žinynas „Kauno rajono kraštas“ apie krašto kultūrą, architektūrą, archeologiją, gamtos paminklus, miestelius ir muziejus. Galima pasinaudoti virtualios realybės turu „Kauno rajonas 360“ ar pakeliauti su virtualiu gidu „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“, pažaisti interaktyvų žaidimą „50 istorijos pėdsakų Kauno rajone“.
https://www.krsvbiblioteka.lt/lt/krastotyra
Birštono viešoji biblioteka
Interneto svetainės skiltyje „Kraštotyra“ pristatomas bibliotekoje saugomas kraštotyros fondas (Birštono autorių knygos, straipsniai, leidiniai ir nepublikuoti darbai apie Birštono kraštą, autografuoti leidiniai), žymūs Birštono krašto žmonės, tarp jų – gydytojas, literatas, vienas įžvalgiausių XIX šimtmečio memuaristų Stanislovas Muravskis, kurorte viešėjusių įžymybių ženklai ir jų mintys apie Birštoną, einamųjų metų sukaktys, virtualios parodos ir kt.
https://www.birstonasvb.lt/
Jonavos rajono savivaldybės Grigorijaus Kanovičiaus viešoji biblioteka
Bibliotekos interneto svetainės skiltis „Kraštotyra“ supažindina su Jonavos krašto istorija ir datomis, kraštiečiais, bibliotekininkų parengtomis virtualiomis parodomis, šio krašto gyventojų genocidu, pristatomi Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos laureatai, bibliotekoje saugomi kraštotyros leidiniai, taip pat Jonavos rajonas spaudoje, suteikiama prieiga prie Jonavos krašto kultūros ir istorijos metraščio „Taurosta“ir kt.
https://jonbiblioteka.lt/krastotyra
Kaišiadorių Jono Aisčio viešoji biblioteka
Interneto svetainės skiltyje „Kraštotyra“ pristatomos virtualios parodos, jubiliejinių datų kalendorius, literatūrinis žaidimas „Krašto kūrėjų pėdsakais“ – pramoginis-edukacinis žaidimas skirtas jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys literatūra.
https://www.kaisiadoriuvb.lt/?page_id=19337
Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka
Interneto svetainės skiltyje „Kraštotyra“ galima susipažinti su bibliotekos kraštotyros dokumentų fondu, kraštiečių asmeninėmis bibliotekomis, Kalvarijos krašto šviesuoliais, straipsniais apie biblioteką spaudoje ir internete, Kalvarijos tremtinių atsiminimais ir kt.
https://kalvarijosvb.lt/krastotyra/
Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka
Bibliotekos interneto svetainės skiltyje „Kraštotyra“ pristatomi žymūs kraštiečiai, Kazlų Rūdos savivaldybės Garbės piliečiai, paminklai, atmintinų datų kalendorius ir kt.
https://www.kazlurudasvb.lt/krastotyra/
Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka
Bibliotekos interneto svetainės skyriuje „Kraštotyra“ pristatomos einamųjų metų sukaktys, Kėdainių krašto garbės piliečiai, Kultūros ir Česlovo Milošo premijų laureatai, virtualios parodos.
https://www.kedainiai.rvb.lt/apie-biblioteka/skyriai/krastotyra/
Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Bibliotekos interneto svetainės skiltyje „Atrask, sužinok“, „Mano kraštas“ supažindinama su bibliotekos istorija, skelbiama informacija apie reikšmingas Marijampolei datas, pristatomos miestui ir miestiečiams ar unikaliam pasaulio istorijoje knygnešystės reiškiniui skirtos virtualios parodos, kraštotyros darbai, Marijampolės krašto internetinis portalas noriuzinoti.lt – gausus žinių apie krašto istoriją, garsiausius ir labiausiai nusipelniusius šio krašto žmones, čia esantį paveldą ir kt. svarbius įvykius, kurie formavo Marijampolės kraštą.
http://www.marvb.lt/atrask-suzinok/
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka
Bibliotekos interneto svetainės skiltyje „Kraštotyra“ pateikiama informacija apie Prienų kraštą, jo žymius žmones, šiomis temomis bibliotekos parengtus aplankus, virtualias parodas. Didelis dėmesys skiriamas poeto Justino Marcinkevičiaus asmenybei ir jo kūrybai.
http://www.prienubiblioteka.lt/krastotyra
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka
Bibliotekos kraštotyros svetainėje „Raseinistika“ pristatomi bibliotekos fondai, kolekcijos ir kraštotyros darbai, žymūs kraštiečiai ir miesto Garbės piliečiai, virtualios parodos.
https://www.raseiniai.rvb.lt/raseinistika/
Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Bibliotekos interneto svetainės skiltis „Kraštotyra“ supažindina su Šakių miesto Garbės piliečiais, kraštotyros leidiniais, žymesnėmis Šakių ir Šakių krašto žymesnių asmenų sukaktimis ir kt.
https://www.sakiai.rvb.lt/lt/krastotyra
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Bibliotekos interneto svetainės skiltyje „Kraštotyra“ pateikiamas sukakčių kalendorius, pristatomi Vilkaviškio krašto žymūs žmonės, Garbės piliečiai, knygnešiai, premijų laureatai, Vilkaviškio krašto Lietuvos kariuomenės savanorių vardynas, bibliotekos kraštotyros darbų sąrašas ir metraštis.
https://vilkaviskis.rvb.lt/
Interneto svetainėje „Vilkaviškio krašto e-etnografijos akademija“ galima rasti susistemintą informaciją apie Vilkaviškio kraštą – daugiau nei pusantro šimto lankytinų objektų, apie pusę tūkstančio garsių asmenybių, turistinius maršrutus, keliasdešimt įvairių sričių menininkų ir kūrėjų, svarbių Vilkaviškio rajono etnografinei kultūrai, turizmui bei verslui.
https://etnografijavilkaviskis.lt/
Pristatomi Kauno ir Marijampolės apskričių viešųjų bibliotekų sukurti interaktyvūs (informaciniai, edukaciniai) žaidimai, programėlės, virtualūs turai ir kt.
Žiūrint į atvirukus, senąsias ir dabartines nuotraukas, galima palyginti, kaip, laikui bėgant, keitėsi įvairios vietovės bei jose stovėję pastatai. Naudojantis nuorodomis, galima pasklaidyti tarpukario spaudą didžiausiame Lietuvos skaitmeninto kultūros paveldo portale epaveldas.lt, o atsakinėjant į testo klausimus bei atliekant interaktyvaus žemėlapio užduotis, pasitikrinti gautas žinias.
Mobiliąja aplikacija gali naudotis ne tik užsieniečiai, bet ir regos negalią turintys asmenys bei ikimokyklinukai, dar nemokantys savarankiškai skaityti.
Rengėja: Ąžuolyno biblioteka
„Knygos kodas“ – edukacinis žaidimas su 7-iomis skaitymą skatinančiomis užduotimis, kurios sudarytos pagal žymiausių Lietuvos ir pasaulio autorių kūrinius. Vartydami knygų viršelius, sužinosite apie populiariausias knygas. Savo žinias gilinsite bandydami atpažinti autorius, žanrus, epochas, rūšis, stilius ir pačius kūrinius, perskaitę jų ištraukas užduotyje „Fragmentas“. O kur dar azartiškoji žodžių paieška „Knygiažodyje“! Žaisdami turėsite gerokai pasukti galvą ir prisiminti, ko mokė ir nemokė mokykloje.
Rengėja: Ąžuolyno biblioteka
Edukacinėje svetainėje „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“ galima rasti informacijos apie senuosius lietuvių literatūros autorius ir jų kūrinius, pamatyti, kokias knygeles skaitė mūsų seneliai ir proseneliai, kokios iliustracijos buvo prieš 70 ir daugiau metų. Be žinomų rašytojų, pristatomi negirdėti, o gal ir pamiršti kūrėjai. Virtualioje ekspozicijoje galima pavartyti ir paskaityti knygos ištraukas, pasirinkti, ką skaityti: pasakas, eilėraščius, apsakymus ar kitų žanrų kūrinius.
Rengėja: Ąžuolyno biblioteka
„Kauno piliakalniai“ – tinklalapis su audiogidu, kuriame skelbiama prof. dr. Jono Vaičenonio profesionaliai parengta medžiaga apie 7 Kauno miesto ir regiono piliakalnius, pritaikyta naudoti prie kultūros paveldo objektų atvykusiems lankytojams. Paruoštą medžiagą galima peržiūrėti arba išklausyti jos garsinį įrašą mobiliuoju telefonu ar planšete nuskenavus prie kiekvieno piliakalnio įrengtą lentelę su QR kodu. Medžiaga pasiekiama visiems interneto vartotojams, ją taip pat galima iš anksto parsisiųsti į savo įrenginį prieš vykstant į išvyką po piliakalnius.
Rengėja: Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
„Žydų paveldo Kaune žemėlapis“ – išmanus žemėlapis keturiomis kalbomis, leidžiantis virtualiai aplankyti daugiau kaip 40 kultūros paminklų, pamatyti unikalių archyvinių kadrų, pažaisti interaktyvų žaidimą arba po mieste esančius paveldo objektus pasivaikščioti savarankiškai, naudojantis išmaniąja programėle.
Rengėja: Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
„50 istorijos pėdsakų Kauno rajone“ – Kauno rajonui pažinti skirtas interaktyvus žaidimas su nuotaikingu informaciniu tekstu, muzika, animacija, stilizuotomis nuotraukomis, garsiniais pasakojimais, informacija apie individualius žaidėjo pasiekimus (taškai, „medaliai“).
Pristatoma Rūta Sakalas, emigrantė mergina, kurios šeima kilusi iš Kauno apylinkių ir jos kelionė po 50 svarbiausių Kauno rajono istorijos, kultūros ir gamtos objektų. Kelionėje galima susipažinti su sutiktais naujais Rūtos draugais, pasitikrinti proto aštrumą sprendžiant jos sukurtą žaidimą-klausimyną.
Rengėja: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
„Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ – virtualus gidas, kuriame pristatomi 172 Kauno rajono reikšmingi ir unikalūs kultūros, istorijos, gamtos, archeologijos ir kt. paveldo objektai, žymūs Kauno rajono žmonės su pateikta susisteminta tekstine informacija (lietuvių ir anglų k.), fotografijomis, panoraminėmis ir AERO nuotraukomis. Kauno rajono vaizdus, taip pat galima stebėti su virtualios realybės akiniais – 3D vaizdu.
Rengėja: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
„Meditacinė biblioterapija“ – programėlė, kurioje pasitelkiamas žodis ir meditacinė muzika, padedanti atsipalaiduoti, apmąstyti girdimus tekstus. Lietuvos biblioterapijos asociacijos narių atrinkti biblioterapiniai tekstai (įskaityti profesionalių aktorių) suklasifikuoti į šešias temas, palydėti socialinių mokslų daktarių Daivos Janavičienės, Jūratės Sučylaitės įžvalgų, kompozitoriaus Aro Žvirblio sukurtų melodijų yra skirti padėti jaučiantiems psichologinį diskomfortą, išgyvenantiems vidinį skausmą, nerimą, nusivylimą savimi, pritrūkus tvirtybės, gedint artimųjų ar kenčiant dėl negebėjimo atleisti.
Rengėja: Birštono viešoji biblioteka
„Krašto kūrėjų pėdsakais“ – pramoginis-edukacinis literatūrinis žaidimas, skirtas jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys literatūra. Dalyviai gali spręsti įdomias ir smagias užduotis, susijusias su krašto kūrėjais, literatūros veikėjais, rašytojais, sužinoti įdomių faktų apie juos.
Rengėja: Kaišiadorių Jono Aisčio viešoji biblioteka
„PK kodas“ – virtualus žaidimas, suteikiantis galimybę daugiau sužinoti apie Sūduvos-Suvalkijos tautinio atgimimo lyderį Petrą Kriaučiūną ir jo gyvenimo laikotarpio istorinę aplinką. Žaidime paralelinio pasaulio herojai Petras Perkūnas ir katinas Kleopas nukels į kitus laiko sluoksnius – „chronosferas“, kuriose pateiktos užduotys apie realius Marijampolės miesto žmones bei įvykius, nuo 1850 iki 1916 metų.
Rengėja: Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Virtuali paroda „Išnykę, bet nepamiršti“ – vienas pirmųjų bandymų pristatyti Kauno ir Marijampolės apskričių miestuose ir miesteliuose kadaise buvusius, bet šių dienų jau nesulaukusius ar neatpažįstamai pasikeitusius architektūros bei urbanistikos objektus (pastatus, aikštes, parkus ir kt.).
Bėgantis laikas nuolat keitė Kauno regiono miestų bei miestelių veidą, vieni architektūros bei urbanistikos objektai įgydavo naują išvaizdą rekonstrukcijų, perstatymų metu, o kiti dingdavo nuo miesto paviršiaus per karus ar būdavo sąmoningai pašalinami, siekiant atlaisvinti vietos naujiems pastatams, praplatinti gatves ir kt. Tačiau kiekvienas, kad ir nelabai išvaizdus pastatas, smulkiosios architektūros elementas (paminklas, skulptūra ir kt.) įaugdavo į vietos gyventojų atmintį, keldavo jiems tam tikras asociacijas bei jausmus.
Šioje virtualioje parodoje pristatomi objektai, kadaise buvę savojo miesto ar miestelio „vietos dvasios“ (lot. genius loci) dalimi, yra verti, kad būtų prisimenami. Tegul senosios nuotraukos ir atvirukai, kuriuose jie užfiksuoti, byloja apie išnykusius, bet nepamirštus Kauno regiono miestų ir miestelių praeities ženklus: Kaune, Birštone, Garliavoje, Jonavoje, Kaišiadoryse, Kalvarijoje, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje, Prienuose, Šakiuose ir Vilkaviškyje.
žr.: virtuali paroda „Išnykę, bet nepamiršti“
Virtualią parodą parengė Ąžuolyno bibliotekos vyresnysis bibliografas Mindaugas Balkus kartu su regiono bibliotekų kolegomis, 2014 m.
- Taip pat žr. elektroninį leidinį „Išnykę ir pasikeitę: pastatų istorijos“ (.pdf, 12,9 MB)
- Parodos pagrindu 2016 m. įgyvendintas projektas „Išnykusios praeities ženklai“ ir tuo pačiu pavadinimu sukurtas žaidimas https://praeitieszenklai.kvb.lt/