Informacija
iBiblioteka
DUK

Vaikams ir jaunimui

Pažintį su knyga pradėkime Vaikų ir jaunimo erdvėje. Iki šiol daugelį metų jaunuosius lankytojus pasitikdavome senajame bibliotekos pastate K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2, tačiau nuo 2024 metų atsikraustėme ir dabar aptarnaujame savo skaitytojus Radastų g. 2, 1 aukšte.

Ir nors per šį laiką keitėsi „knygų mados“, rašytojų, iliustruotojų bei skaitytojų kartos, tačiau literatūros vaikams ir jaunimui poreikis bei aktualumas lieka. Derindami literatūrą, kultūrą, rankdarbius ir naująsias technologijas, kviečiame kartu ieškoti naujų turiningų ir smagių patirčių.

Knygos – ir mažiems, ir dideliems

Šiuo metu leidinių skyriuje saugome tiek leidinių, kad po vieną užtektų beveik kiekvienam Žaliakalnio gyventojui – apie 22 tūkstančius.

Skaitytojams siūlome gausų grožinės literatūros fondą – nuo lietuvių ir užsienio autorių klasikinių kūrinių iki pačių naujausių šiuolaikinių kūrėjų darbų. Smalsesni lankytojai gali rinktis teminius leidinius apie gamtą, gyvūnus, istoriją, geografiją, etnologiją, finansinį raštingumą…

Tiems, kuriems savarankiškai skaityti dar anksti, siūlome patyrinėti neįprastas knygas. Vienos jų telpa į mažiausio skaitytojo delniuką, kitos yra tokios sunkios ir didelės, kad be draugų pagalbos tikrai nepakelsi! O kur dar gausybė grojančių, šviečiančių, interaktyvių leidinių, audioknygų. Jeigu apsisuktų galva – patarsime, kaip išsirinkti vertingą skaitinį. Apsispręsti, ką skaityti, padės ir kiekvieną mėnesį pristatoma nauja knygų paroda.

Žaidimai ir kūrybinės veiklos kiekvienam

Į namus skolinkitės ne tik knygas – išsirinkite stalo žaidimą ir smagiai praleiskite vakarą. Jeigu su grupe į biblioteką atvyksite pirmą kartą – išgirsite išsamų pasakojimą apie Vaikų ir jaunimo erdvę, bibliotekininko darbą bei įdomiausias, populiariausias knygas.

Atvirosiose kūrybinėse dirbtuvėse – Išradimų būstinėje – veiklos pirmiausia ras konstruoti, kurti ir programuoti mėgstantys vaikai ir jaunimas. Smalsuoliai išradėjai gali konstruoti, siūti, naudotis 3D spausdintuvu, išbandyti virtualios realybės sistemą arba tiesiog su draugais praleisti laisvalaikį, bendrauti, žaisti virtualius ir stalo žaidimus.

Vaikų ir jaunimo erdvėje organizuojamos ir stovyklos grupėms, kurių metu vyksta edukacijos, kūrybinės dirbtuvės, skaitymai, knygų pristatymai, rytmečiai, žaidimai, ekskursijos ir kitos veiklos, skirtos vaikų fiziniam, socialiniam, emociniam ir intelektiniam vystymuisi skatinti. Organizuojamos integruotos pamokos pagal iš anksto su mokytojais suderintas temas.