Informacija
iBiblioteka
DUK

Paslaugos

Ąžuolyno bibliotekoje rasite gausybę nemokamų paslaugų, skirtų kokybiškam darbui ir mokslui, laisvalaikiui ir poilsiui, saviraiškai, tobulėjimui ir smalsiems atradimams. Bibliotekos erdvė patogi dirbti, nes vietoje galima išsispausdinti, kopijuoti, skenuoti reikiamus dokumentus, rankraščius, atvirukus ar nuotraukas, kopijuoti garso įrašų fragmentus.

Modernizuotoje bibliotekoje Radastų g. 2 galite užsirezervuoti individualaus arba grupinio darbo erdvę, kurioje galėsite netrukdomi mokytis bei leisti laisvalaikį.

K. Donelaičio g. 8 esančiame pastate rasite Senųjų ir retų spaudinių, Kaunistikos, Meno ir muzikos skaityklas, praversiančias ieškant informacijos konkrečiomis temomis.

Biblioteka suteikia galimybę naudotis atviru belaidžio interneto ryšiu, kompiuteriais, gauti prieigą prie įvairių duomenų bazių ir nemokamai jomis naudotis. Duomenų bazės dažnai praverčia rašant mokslinius darbus, dirbant mokslo ir kitose srityse, dėl jų lengviau ir greičiau pasiekiama tiksli informacija.

Rašant mokslinius darbus ar ieškant informacijos, praversti taip pat gali ir Tarpbibliotekinis abonementas. Tai nemokama paslauga, kuri suteikia galimybę skaitytojui užsisakyti norimą knygą ar straipsnį iš bet kurios Lietuvos viešosios bibliotekos. Bibliotekos lankytojas, neradęs norimo leidinio savo bibliotekoje, gali kreiptis į bibliotekininką, kuris padės užsisakyti norimą dokumentą.

Prisidedame prie lankytojų švietimo, todėl siūlome nemokamas konsultacijas kiekvienam, siekiančiam tobulėti. Išreiškę norą lankytojai gali gauti informacijos kaip naudotis informacijos paieškos priemonėmis: katalogais, kartotekomis, bibliotekos elektroniniu katalogu, duomenų bazėmis, bibliografijomis, informaciniais leidiniais ir t. t. Mokymai gali vykti individualiai arba grupėms, taip pat vykdomos ekskursijos, skirtos supažindinti su bibliotekos fondais, naudojimosi tvarka, informacijos paieška, teikiama pagalba naudojantis interneto ištekliais, kompiuterinio raštingumo ir kitais klausimais.