Informacija
iBiblioteka
DUK

DUK

Skaitytojo pažymėjimas išduodamas:
Radastų g. 2
Informacija, 2 a., +370 37 32 42 59
K. Donelaičio g. 8
I a. fojė, +370 37 32 42 43

Registruojantis turėkite galiojantį asmens tapatybės dokumentą su nuotrauka, reikės užpildyti ir pasirašyti registracijos formą, pateikti LIBIS skaitytojo pažymėjimą (jeigu įsigijote jį kitoje bibliotekoje) arba įsigyti naują LIBIS pažymėjimą.

Užsiregistruoti galite ir portale ibiblioteka.lt. Daugiau informacijos galite rasti paspaudę nuorodą čia.

Vaikai iki 16 m. registruojami pateikus vieno iš tėvų (globėjo) galiojančius asmens dokumentus, užpildant nustatytos formos registracijos paraišką, kurioje patvirtinamas vieno iš tėvų (globėjo) sutikimas vaikui lankytis bibliotekoje.

Pažymėjimas naujai registruojamiems LIBIS vartotojams Ąžuolyno bibliotekoje išduodamas nemokamai.

Praradus pažymėjimą, rekomenduojama kuo skubiau apie tai informuoti bibliotekos darbuotojus tel. +370 37 32 42 59, el. paštu registracija@azuolynobiblioteka.lt, atvykus į biblioteką arba portale ibiblioteka.lt užblokuoti pažymėjimą.

Naują skaitytojo pažymėjimą galėsite įsigyti atvykus į biblioteką arba įsigyti portale ibiblioteka.lt.

Skaitytojo pažymėjimo išdavimas vietoj prarasto – 2 EUR.

LIBIS pažymėjimas galioja visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, prisijungusiose prie LIBIS sistemos. LIBIS skaitytojo pažymėjimas galioja neribotą laiką. Vieną kartą per metus reikia persiregistruoti (atnaujinti duomenis) portale www.ibiblioteka.lt arba lankytinoje bibliotekoje.

Bibliotekos svetainėje azuolynobiblioteka.lt pagrindiniame lange (puslapio viršuje – dešinėje) raskite paieškos mygtuką. Paieškos laukelyje įveskite leidinio pavadinimą ar jo dalį, autorių ar reikšminį žodį. Pažymėkite taškiuką, kad paieška būtų vykdoma ibiblioteka.lt kataloge.

Paiešką galite atlikti ir tiesiogiai portale ibiblioteka.lt.

Leidinių rezervavimo paslauga veikia ibiblioteka.lt. Paieškoje įvedus ir suradus reikiamą leidinį, spauskite Peržiūrėti. Norėdami rezervuoti leidinį, spauskite Užsakyti. Sugeneruotame sąraše pasirinkite pageidaujamą biblioteką bei spauskite Rezervuoti nuorodą. Leidinio rezervavimo lange pasirinkite pageidaujamą jo pristatymo būdą ir spauskite Rezervuoti. Rezervuotą leidinį matysite automatiškai sugeneruotame sąraše.

Į namus leidiniai skolinami visiems registruotiems bibliotekos skaitytojams.

Leidinių skolinimo į namus terminas – 30 d., išskyrus Vaikų literatūros fondą ir Periodiką (15 d.).

Paskolintų į namus leidinių naudojimosi terminus galite pratęsti (išskyrus atvejus, kai leidiniai yra labai paklausūs ir/arba kitų skaitytojų reikalaujami) bibliotekoje arba žemiau nurodytais kontaktais:

Apie leidinių skolinimo iš įvairių bibliotekos padalinių tvarką galite skaityti Naudojimosi biblioteka taisyklės.

Praradus ar nepataisomai sugadinus bibliotekos leidinius (įrangą), turite pakeisti juos tokiais pat arba bibliotekos pripažintais lygiaverčiais leidiniais (dokumentų pripažinimo lygiaverčiais prarastiems arba nepataisomai sugadintiems dokumentams tvarka patvirtinta bibliotekos direktoriaus 2017 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. V-58).

Jei leidinių pakeisti neįmanoma, padarytą žalą privalote atlyginti pagal žalos atlyginimo už prarastus ar nepataisomai sugadintus dokumentus Ąžuolyno bibliotekoje tvarką, patvirtintą direktoriaus 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. V-83.

Bibliotekos leidinius (įrangą) praradus dėl gaisro, vagystės ar panašių aplinkybių ir pateikus tai patvirtinantį dokumentą, išduotą atitinkamų institucijų, nuo žalos atlyginimo (įskaitant leidinių (įrangos) pakeitimą tokiais pat ar lygiaverčiais) būsite atleidžiami.

Prisijunkite prie www.ibiblioteka.lt portalo ir įveskite pažymėjimo numerį, paspauskite nuorodą „Pamiršau slaptažodį“ ir nurodykite savo el. pašto adresą. Į savo el. paštą gausite sugeneruotą slaptažodį, kurį, prisijungus, galėsite pakeisti Jums tinkamu.

Daugiau informacijos rasite paspaudus nuorodą.

Nepavykus prisijungti prie portalo ibiblioteka.lt skambinti telefonu Nr. +370 37 32 42 59 arba rašyti el. paštu registracija@azuolynobiblioteka.lt.

Delspinigių dydis – 0,03 EUR už vieną leidinį per vieną bibliotekos darbo dieną.

Delspinigiai pradedami skaičiuoti kitą bibliotekos darbo dieną, pasibaigus panaudos terminui.

Skaitytojui, neturinčiam 16 metų ir pavėlavusiam grąžinti leidinius, skiriama bauda – laikinai (priklausomai nuo to, kiek laiko leidinys negrąžintas, bet ne ilgiau kaip 6 mėn.) į namus neskolinami leidiniai.

Daugiau informacijos Naudojimosi biblioteka taisyklėse.

Atlikus paiešką portale ibiblioteka.lt ir neradus Jums reikalingo leidinio Ąžuolyno bibliotekoje, galite pasinaudoti Tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslauga – užsisakyti leidinį iš kitos bibliotekos (automatiškai atsiranda mygtukas „Užsakyti per TBA“).

Užsakymą galite pateikti ir bibliografui-konsultantui Tyliojoje skaitykloje (Radastų g. 2, 3 a.) arba el. paštu tba@azuolynobiblioteka.lt

Paslauga yra nemokama užsakant leidinius iš Lietuvos viešųjų bibliotekų.

Pasiskolintą leidinį galima grąžinti savitarnos įrenginiais, esančiais K. Donelaičio g. 8 (prie įėjimo į biblioteką) arba Radastų g. 2 (prie Knygomato).