Informacija
iBiblioteka
DUK

DUK

Ąžuolyno bibliotekos skaitytoju galite tapti užsiregistravę bibliotekoje (adresu Radastų g. 2 arba K. Donelaičio g. 8) ir įsigiję LIBIS skaitytojo pažymėjimą.

Registruojantis turėkite galiojantį asmens tapatybės dokumentą su nuotrauka, reikės užpildyti ir pasirašyti registracijos formą, pateikti LIBIS skaitytojo pažymėjimą (jeigu įsigijote jį kitoje bibliotekoje).

Užsiregistruoti galite ir portale ibiblioteka.lt. Daugiau informacijos galite rasti paspaudę nuorodą čia.

Vaikai iki 16 m. registruojami pateikus vieno iš tėvų (globėjo) galiojančius asmens dokumentus, užpildant nustatytos formos registracijos paraišką, kurioje patvirtinamas vieno iš tėvų (globėjo) sutikimas vaikui lankytis bibliotekoje.

Skaitytojo pažymėjimas išduodamas:
Radastų g. 2
Informacija, 2 a., +370 37 32 42 59
K. Donelaičio g. 8
I a. fojė, +370 37 32 42 43

Pažymėjimas naujai registruojamiems LIBIS vartotojams bibliotekoje išduodamas nemokamai.

Skaitytojo pažymėjimo išdavimas vietoj prarasto – 2 EUR.

Praradus pažymėjimą, rekomenduojama kuo skubiau apie tai informuoti bibliotekos darbuotojus tel. +370 37 32 42 59, el. paštu informacija@azuolynobiblioteka.lt, atvykus į biblioteką arba portale ibiblioteka.lt užblokuoti pažymėjimą.

Naują skaitytojo pažymėjimą galėsite įsigyti atvykę į biblioteką arba portale ibiblioteka.lt.

Skaitytojo pažymėjimo išdavimas vietoj prarasto – 2 EUR.

LIBIS pažymėjimas galioja visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, prisijungusiose prie LIBIS sistemos. LIBIS skaitytojo pažymėjimas galioja neribotą laiką. Vieną kartą per metus reikia persiregistruoti (atnaujinti duomenis) portale www.ibiblioteka.lt arba lankytinoje bibliotekoje.

Bibliotekos svetainėje azuolynobiblioteka.lt pagrindiniame lange (puslapio viršuje – dešinėje) raskite paieškos mygtuką. Paieškos laukelyje įveskite leidinio pavadinimą ar jo dalį, autorių ar reikšminį žodį. Pažymėkite taškiuką, kad paieška būtų vykdoma ibiblioteka.lt kataloge.

Paiešką galite atlikti ir tiesiogiai portale ibiblioteka.lt.

Leidinius rezervuoti galite elektroniniame kataloge ibiblioteka.lt. Paieškoje įvedę ir suradę reikiamą leidinį, spauskite Peržiūrėti. Norėdami rezervuoti leidinį, spauskite Užsakyti. Sugeneruotame sąraše pasirinkite pageidaujamą biblioteką bei spauskite Rezervuoti nuorodą. Leidinio rezervavimo lange pasirinkite pageidaujamą jo pristatymo būdą ir spauskite Rezervuoti. Rezervuotą leidinį matysite automatiškai sugeneruotame sąraše.

Į namus leidiniai skolinami visiems registruotiems bibliotekos skaitytojams.

Leidinių skolinimo į namus terminas – 30 d., išskyrus vaikų literatūros fondą ir periodiką (15 d.).

Paskolintų į namus leidinių naudojimosi terminus galite pratęsti (išskyrus atvejus, kai leidiniai yra labai paklausūs ir / arba kitų skaitytojų reikalaujami) bibliotekoje, elektroniniame kataloge ibiblioteka.lt arba žemiau nurodytais kontaktais:

Apie leidinių skolinimo iš įvairių bibliotekos padalinių tvarką galite skaityti Naudojimosi biblioteka taisyklės.

Praradę ar nepataisomai sugadinę bibliotekos leidinius, turite pakeisti juos tokiais pat arba bibliotekos pripažintais lygiaverčiais leidiniais (dokumentų pripažinimo lygiaverčiais prarastiems arba nepataisomai sugadintiems dokumentams tvarka patvirtinta bibliotekos direktoriaus 2017 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. V-58).

Jei leidinių pakeisti neįmanoma, padarytą žalą privalote atlyginti pagal žalos atlyginimo už prarastus ar nepataisomai sugadintus dokumentus Ąžuolyno bibliotekoje tvarką, patvirtintą direktoriaus 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. V-83.

Bibliotekos leidinius (įrangą) praradus dėl gaisro, vagystės ar panašių aplinkybių ir pateikus tai patvirtinantį dokumentą, išduotą atitinkamų institucijų, nuo žalos atlyginimo (įskaitant leidinių pakeitimą tokiais pat ar lygiaverčiais) atleidžiama.

Portale ibiblioteka.lt paspauskite Prisijungti. Atsidariusiame puslapyje paspauskite mygtuką „Pamiršau slaptažodį“ ir nurodykite savo el. pašto adresą. Į savo el. paštą gausite sugeneruotą slaptažodį, kurį, prisijungę prie katalogo, galėsite pakeisti Jums tinkamu.

Daugiau informacijos rasite paspaudę nuorodą.

Jei nepavyksta prisijungti prie portalo ibiblioteka.lt kviečiame kreiptis telefonu +370 37 32 42 59 arba rašyti el. paštu informacija@azuolynobiblioteka.lt.

Delspinigiai pradedami skaičiuoti kitą bibliotekos darbo dieną, pasibaigus panaudos terminui.

Delspinigių dydis – 0,03 EUR už vieną leidinį per vieną bibliotekos darbo dieną.

Skaitytojas, neturintis 16 metų ir pavėlavęs grąžinti leidinius, delspinigių nemoka, tačiau jam laikinai (priklausomai nuo to, kiek laiko leidinys negrąžintas, bet ne ilgiau kaip 6 mėn.) į namus neskolinami leidiniai.

Daugiau informacijos rasite Naudojimosi biblioteka taisyklėse.

Tarpbibliotekinis abonementas (TBA) – bibliotekų bendradarbiavimo forma, kai viena biblioteka skolina dokumentus kitai bibliotekai arba pateikia jų fragmentų kopijas. Neradę reikiamo leidinio savo bibliotekoje, galite užsisakyti leidinius arba straipsnių kopijas į Ąžuolyno biblioteką iš kitų miestų bibliotekų fondų.

Užsakymą galite pateikti savarankiškai portale ibiblioteka.lt., kreiptis į bibliografą-konsultantą Tyliojoje skaitykloje (Radastų g. 2, 3 a.) arba el. paštu tba@azuolynobiblioteka.lt

Paslauga yra nemokama užsakant leidinius iš Lietuvos viešųjų bibliotekų. Mokėti už šią paslaugą reikia tik tuomet, kai norite siųstis dokumentų kopijas.

Pasiskolintą knygą galite grąžinti įdėdami į specialias leidinių grąžinimo dėžes, esančias K. Donelaičio g. 8 (prie įėjimo į biblioteką) arba Radastų g. 2 (prie durų iš Radastų g. pusės).

K. Donelaičio g. 8 pastate įsikūrę Meno leidinių, Muzikos leidinių, Kaunistikos, Senųjų ir retų spaudinių skaityklos.

Čia išduodami leidiniai naudotis skaitykloje arba namuose, veikia vieša interneto prieiga, teikiama bibliografinė informacija, padedama naudotis katalogais, galima naudotis pianinu, galima naudotis skirtingų laikmenų – vinilo plokštelių, kompaktinių garso ir vaizdo plokštelių peržiūros / perklausos įranga ir dar daug kitų paslaugų.

K. Donelaičio g. 8 bibliotekos darbo laikas:
I–V 10.00–18.00
VI 10.00–17.00
VII nedirbame

Jaunuosius skaitytojus pasitinkame Vaikų ir jaunimo erdvėje, 1 a., Radastų g. 2.

Vasarą biblioteka dirba vasaros laiku (Radastų g. 2 ir K. Donelaičio g. 8):

I–V 10.00–18.00 val.

VI 10.00–16.00 val.

VII nedirbame

Bibliotekos darbo laikas ne vasaros sezonu:

Radastų g. 2, Kaunas

I–V 9.00–21.00

VI 9.00–18.00

VII nedirbame

K. Donelaičio g. 8, Kaunas

I–V 10.00–18.00

VI 10.00–17.00

VII nedirbame

Bibliotekos svetainėje azuolynobiblioteka.lt paspauskite Rezervacijos. Atsidariusiame puslapyje paspauskite pasirinkto kambario mygtuką, pasirinkite susitikimo laiką, užpildykite kontaktinę informaciją. Rezervuoto kambario raktą atsiimkite / grąžinkite Radastų g. 2 II aukšto Informacijos darbuotojui.

Daugiau informacijos rasite paspaudę čia.

Jei nepavyksta rezervuoti individualaus kambario kviečiame kreiptis telefonu +370 37 32 42 59 arba rašyti el. paštu informacija@azuolynobiblioteka.lt