Informacija
iBiblioteka
DUK

Senųjų spaudinių ekspozicija

Bibliotekoje veikianti nuo 1993 metų, Senosios knygos ekspozicija naujomis spalvomis ir potyriais atsivėrė 2020 metais. Ji iliustruoja daugiau kaip pusės tūkstantmečio spausdintos knygos raidą nuo jos lopšio iki XX a. leidinių. Ekspozicijoje ir prie jos veikiančiame terminale vaizdžiai, informatyviai bei interaktyviai pristatoma knygos istorija: viršelių puošyba ir leidinių įrišimo būdai, knygos struktūros ir teksto išdėstymo ypatumai, puošnūs antraštiniai lapai bei inicialinės raidės, knygose išlikę superekslibrisai ir rankraštiniai įrašai, Renesanso leidyklos, uždraustos knygos, žymūs moksliniai veikalai ir prieš daugiau nei šimtmetį spausdinti vadovėliai, gražiausi bibliotekoje saugomi senieji leidiniai ir dar daug kitų įdomybių, kurios kviečia pasinerti į slėpiningą knygų pasaulį.

Ekspozicija atnaujinta vykdant projektą „Senoji knyga atsiveria jums“. Projektą dalinai finansavo Kultūros taryba.

Senosios knygos ekspozicijoje siūlome: 

  • ekskursijas, supažindinančias su senosios knygos raida nuo pirmųjų spausdintų knygų iki XX a. leidinių;
  • temines ekskursijas, kuriose giliau ir išsamiau pažvelgiama į pasirinktą knygos raidos etapą;
  • Kultūros paso edukacijas „Pažink popieriaus istoriją ir sužinok, kaip jį išsaugoti“ ir „Pasakų istorijos“ (plačiau skaitykite čia);
  • Tris edukacines programas – „Knygos kelias“, „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“, „Senųjų knygų inicialai“ (plačiau skaitykite čia);
  • Savarankišką kelionę senosios knygos keliu naudojant informacinį-edukacinį terminalą, kuriame rasite ne tik daugybę iliustracijų, atskleidžiančių ekspozicijoje nematomus knygų puslapius, bet ir galėsite iš inicialinių raidžių sudėlioti norimą žodį ar išbandyti savo knygos istorijos žinias viktorinoje.

Dėl K. Donelaičio g. 8 esančios ekspozicijos lankymo ir ekskursijų kviečiame kreiptis tel. (+370 37) 32 43 17, el. paštu seni_reti@azuolynobiblioteka.lt. Reikalinga išankstinė registracija.

Ekskursijos ir edukacinės programos nemokamos. 

Senosios knygos ekspozicija
Senosios knygos ekspozicija