Informacija
iBiblioteka
DUK

Apie Kaunistikos skaityklą

Daugiau nei penkis dešimtmečius gyvuojanti Ąžuolyno bibliotekos KAUNISTIKOS skaitykla kviečia jus apsilankyti! Dėl rekonstrukcijos persikėlusi iš Mažajame Ąžuolyne esančios bibliotekos pastato (Radastų g. 2) į istorinius rūmus K. Donelaičio g. 8, skaitykla dabar įsikūrusi 104-ajame kabinete (I aukštas).

Galbūt kyla klausimas, kodėl verta apsilankyti KAUNISTIKOS skaitykloje, kai šiandien tiek daug informacijos pasiekiama internete? Atsakymas yra paprastas – šioje vietoje rasite tai, ko negausite niekur kitur.

KAUNISTIKOS skaitykloje laukia gausus fondas leidinių apie Kauną ir jo žymius gyventojus. Čia taip pat rasite ir naujausias knygas, bukletus, reklaminius ir kitus leidinius, susijusius su kadaise Kaune veikusiais (ar tebeveikiančiais) fabrikais, gamyklomis, įstaigomis ir organizacijomis, pavyzdžiui, audinių fabriku „Drobė“, restoranu „Gildija“, Kauno elektros tinklais ir pan.

Turime išsamią ir unikalią kartoteką: „Kaunas 1600–2003 m.“, „Kauno datos ir faktai“, „Kauno kapinėse palaidoti žymūs žmonės“, „Kaunas poezijoje ir prozoje“, „Kauno regionas spaudoje (1845–1944 m.)“ ir kt. Joje – daugiau nei 500 tūkstančių bibliografinių įrašų, kurie nėra prieinami internete.

KAUNISTIKOS skaityklos darbuotojai, pasiruošę padėti visiems, kurie domisi Kaunu. Teikiame konsultacijas, kaip naudotis virtualiais informaciniais ištekliais, įvairiomis duomenų bazėmis, elektroniniais žinynais ir kitomis priemonėmis, bei patariame, kur galima rasti daugiau informacijos apie dominančius klausimus. Didžiuliai klodai informacijos pasitarnauja ne tik specialistams ar studentams, ruošiantiems projektus ar rašantiems kursinius ir diplominius darbus, bet ir visuomenei, norinčiai pažinti savo aplinką ir žmones.

KAUNISTIKOS darbuotojai yra aktyvūs Kauno ir šalies kultūros  įstaigų partneriai, nuolat dalyvaujantys įvairiuose švietimo programose ar renginiuose: nuo 2013 m. bendradarbiauja su Kauno istorijos olimpiados moksleiviams organizatoriais VDU Kauno istorijos centru, rengia edukacines programas mokykloms (nuotolinė edukacija „Kaunas: datos ir faktai“, Kultūros paso edukacijos „Susipažink su Kauno istorija ir kultūros paveldu“ ir „Susipažink su Kauno istorija“) ir universitetams („Dokumentinio paveldo paieškos šaltiniai“), dalyvauja Istorijų festivalyje ir kituose renginiuose.

Be to, KAUNISTIKOS specialistai siūlo virtualius informacinius išteklius apie Kauną, prieinamus internete. Tai apima elektroninį žinyną „Kaunas: datos ir faktai“ (datos.kvb.lt), kuriame galima rasti svarbiausias datas, įvairių laikotarpių Kauno vaizdų galeriją, amžininkų atsiminimus ir daug kitos naudingos bei įdomios informacijos apie Kauną. Dar vienas elektroninis išteklius skirtas mėgstantiems stabtelėti ties atminimo lentomis bei kitokiais memorialiniais objektais – jiems sudarytas elektroninis žinynas „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“ (atminimas.kvb.lt). Mėgstantiems žaisti virtualius žaidimus, siūlome atrasti „Išnykusios praeities ženklus“. Ieškančius įvairios pažintinės ar mokslinės informacijos apie Kauną, kviečiame pasinaudoti elektroniniu katalogu ibiblioteka.lt. Jame susisteminta per 80 tūkstančių publikacijų apie Kauną iš knygų, laikraščių, mokslinių leidinių ir kt. Daug įvairių virtualių parodų (ir ne tik!) apie Kauną galite rasti bibliotekos internetinės svetainės skiltyje „Kauno entuziastams“.

Norimos informacijos galite teirautis ne tik atėję į KAUNISTIKOS skaityklą (K. Donelaičio g. 8, 104 kab., I aukštas), bet ir nuotoliniu būdu. Rašykite mums el. paštu kaunistika@azuolynobiblioteka.lt arba skambinkite telefonu +370 37 32 42 44.

Kviečiame domėtis!