Leidinių išdavimas, pratęsimas ir grąžinimas

Leidiniai išduodami panaudai į namus arba skaityti vietoje

Skaityklose esančius leidinius vartotojas pasiima pats. Išdavimą į namus fiksuoja darbuotojas arba pats vartotojas savitarnos aparatu.

Į namus neišduodami ir į knygomatą nededami: archyvinio fondo egzempliorius, leidiniai išleisti iki 1946 m., leidinių lietuvių kalba paskutinis egzempliorius (išskyrus grožinę literatūrą) bei kiti leidiniai, leidžiami skaityti tik vietoje.

Leidinių atsiėmimo tvarka

Leidiniai, užsakyti iš atvirų fondų esančių Radastų g. ir K. Donelaičio g. 8 pastate išduodami įprastai – renkantis vietoje arba užsakant per el. katalogą.

Leidiniai, užsakyti iš Meno leidinių fondo, esančio Radastų g. 2 pastate, užsakomi per el. katalogą arba bibliotekoje ir į K. Donelaičio g. 8 pastatą pristatomi nustatyta tvarka:
iki 12 val. užsakyti leidiniai panaudai išduodami nuo 14 val.;
po 12 val. užsakyti leidiniai panaudai išduodami kitą darbo dieną nuo 14 val.

Vartotojui pageidaujant, Meno leidinių fondo leidiniai, saugomi Radastų g. 2 pastate, gali būti išduodami Radastų g. 2, 2 a. fojė. Dėl tokios galimybės prašome kreiptis į Informacijos darbuotoją.

Atsiimant leidinį su savimi reikia turėti skaitytojo pažymėjimą / asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Leidinių, užsakytų į knygomatą, atvykite atsiimti tik sulaukę SMS žinutės. Leidiniai, užsakyti į knygomatus, esančius K. Donelaičio g. 8 ir Radastų 2 g., pristatomi darbo dienomis. Leidiniai, užsakyti knygomatus, esančius Karaliaus Mindaugo pr. 30, Baltų pr. 53, P. Lukšio g. 60, pristatomi antradieniais ir ketvirtadieniais.

Leidinių išdavimo termino pratęsimas

Leidiniai išduodami panaudai tiksliai nurodant išdavimo laikotarpį (grąžinimo datą). Apie besibaigiantį (pasibaigusį) panaudos laikotarpį biblioteka informuoja el. paštu, kai skaitytojas yra nurodęs savo kontaktinį el. pašto adresą. Į namus išduotų leidinių naudojimosi terminas gali būti pratęsiamas 2 kartus (išskyrus atvejus, kai leidiniai yra labai paklausūs arba / ir kitų skaitytojų rezervuojami).

Savarankiškas leidinio panaudos termino pratęsimas vykdomas portale ibiblioteka.lt.

Išduotų panaudai į namus leidinių naudojimosi terminus galima pratęsti bibliotekoje arba žemiau nurodytais kontaktais:

Leidinių grąžinimas

Leidinius, išduotus į namus iš bet kurio bibliotekos padalinio, galima grąžinti:

• į bibliotekos padalinį, iš kurio išduotas leidinys;
  • leidinių išdavimo ir grąžinimo punkte K. Donelaičio g. 8, I a. fojė;
  • bet kuriuo metu leidinių grąžinimo savitarnos įrenginiais, esančiais prie įėjimo K. Donelaičio g. 8 ir šalia Radastų g. 2 pastato.

Leidinių grąžinimo vėlavimas

Už laiku negrąžintus leidinius skaičiuojami delspinigiai. Delspinigių dydis – 0,03 Eur už vieną leidinį per vieną bibliotekos darbo dieną.