Gabrielės Aleksės ir Timotiejaus Norvilo (Morfai) paroda „Kraštas prie krašto“


Renginio detalės

Ąžuolyno bibliotekos Galerijoje (Radastų g. 2, 4 a.) iki vasario 19 d. veikia menininkų Gabrielės Aleksės ir Timotiejaus Norvilo (Morfai) paroda
„Kraštas prie krašto“.
Pasitelkę skirtingas meninės raiškos priemones, autoriai savo kūriniuose subtiliai sprendžia vaizduojamo momento ir plokštuminės erdvės „perkonstravimo“ efektus. Parodos pavadinime esantis žodis „kraštas“ čia turi kelias prasmes. Juo nusakoma tam tikra žemės vieta, šalis; kartu jis reiškia šoną, pakraštį, pabaigą. Tačiau abiem atvejais žodžio prasmes vienija tai, jog jis susijęs su riba. Būtent santykis su ribos paslapties estetika ir jungia šiuos skirtingos stilistikos darbus vienoje parodoje.
Gabrielei Aleksei „kraštas“ – tai begalinė belaikė erdvė, išnyranti iš apribotų miesto architektūrinių konstrukcijų. Tapytojos drobėse geometriniai sprendiniai, tarsi praviri langai, kviečia keliauti į paslaptingą transcendentinės pajautos erdvę, kurioje vaizduojami toliai atrodo ir sustingę, ir alsuojantys ramybe. Toks švarus ir šviesus gamtos vaizdinys, išnyrantis iš tuščių ertmių, pažymėtas amžinybės ilgesiu kaip sakralus „pažadėtasis kraštas“ ar nuoroda į pačios menininkės vidinę alter erdvę.
Timotiejaus Norvilo (Morfai) darbuose „kraštui“ suteikiama „šono“ ar „pakraščio“ prasmė. Savitai naudodamas raiškos elementus: spalvinį santykį, geometrines figūras, formą, faktūrą, specialius purškimo efektus, jis savo paveiksluose kuria optinius stereokonstruktus. Dėliodamas abstrakčių formų plokštumas kaip kraštą prie krašto, ribą prie ribos, menininkas kuria išraiškingas ir unikalias 3D erdvinio reljefo kompozicijas, kurių transformacijos padeda žiūrovui atrasti naujas originalias prasmes.