Tikslas – projekto „Kauno regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų sveikatos stiprinimas“ (toliau tekste Sveikatos projektas arba projektas) poveikio vertinimo tikslas buvo išsiaiškinti projekte dalyvavusių dalyvių subjektyviai vertinamą žinių ir jų pritaikomumo galimybes, jų sveikatos, gyvenimo būdo, mitybos, savijautos, judėjimo pokyčius bei nuostatas tokių sveikatinimo programų darbe atžvilgiu.
Metodas – elektroninė apklausa PRIEŠ ir PO mokymų.
Klausimynai apėmė tokias klausimų sritis:
- Projekto mokymų metu įgytų žinių ir jų pritaikomumo vertinimas.
- Fizinio aktyvumo/mitybos/gyvenimo būdo pokyčių vertinimas.
- Sveikatos nusiskundimų vertinimas.
- Bendras projekto vertinimas ir rekomendavimas.
Tikslinė grupė ir imtis – projekto „Kauno regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų sveikatos stiprinimas“ dalyviai. Į anketą PRIEŠ projektą atsakė 270, į anketą PO projekto atsakė 293 Kauno regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų (toliau tekste KRSVB) darbuotojai. Projekte sudalyvavo 543 KRSVB darbuotojai, atsakomumo lygmuo 2019 metų apklausoje – 54 proc.
Laikotarpis – apklausa PRIEŠ projektą buvo vykdoma 2018 metų vasarą, apklausa PO projekto buvo vykdoma 2019 metų vasarą.
Apklausa PO buvo siekiama išsiaiškinti projekto poveikį KRSVB darbuotojų sveikatai, fiziniam aktyvumui, žinių ir jų pritaikomumo pokyčiams bei numatyti tolimesnes sveikatinimo veiklas Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (toliau KAVB) ir KRSVB.
Tyrimo vykdytojai: Kiekviena apskrities viešoji biblioteka.
Bendras projekto įvertinimas:
- Bendras projekto vertinimas. Projekto vertinimo vidurkis 10-balėje sistemoje yra 8,7 – tai labai aukštas rodiklis, rodantis, kad iš esmės didžioji dalis projekto dalyvių projektą įvertino labai gerai.
- Projekto rekomendavimo indeksas. Sveikatos projekto rekomendavimo indeksas yra 62 proc. Tai taip pat labai geras rezultatas, rodantis, kad projektas yra ne tik vertinamas labai gerai, bet ir rekomenduotinas. Sveikatos projektas „turi“ 72 proc. rėmėjų, kurie yra patenkinti projekto veiklomis ir linkę jas rekomenduoti kitiems, 18 proc. neutraliųjų, kurie iš esmės yra patenkinti projekto veiklomis, bet turi motyvų abejoti kai kurių veiklų kokybe ir 10 proc. skeptikų, kurie yra nepatenkinti projekto veiklomis.