Informacija
iBiblioteka
DUK

„Vasaros su knyga“ rekomendacijos: perskaityk knygą apie atradimus

Vasara su knyga

Liūdnas turėtų būti gyvenimas žmogaus, kuris nė karto nepatyrė atradimo jausmo. Vaikystė tuo ir žavi, kad žvelgiant nieko nepatyrusiomis akimis viskas nauja, aplinka intriguoja, kviečia tyrinėti ir patirti. Smalsumas, prigimtinis žmogaus noras pažinti daugiau, rasti atsakymus į dar gal net neužduotus klausimus veda mus į priekį. Be smalsumo mūsų šiandieninis pasaulis būtų visiškai kitoks, o ir kasdienybė būtų nyki. Tad nekyla abejonių: kuo daugiau atradimų, asmeninių ir bendrų, tuo gyvenimas įdomesnis bei spalvingesnis.

Ąžuolyno biblioteka kviečia jus nerti į nuotykį knygos puslapiuose ir pajusti pažinimo skonį. Junkitės prie jau kurį laiką vykstančio iššūkio „Vasara su knyga“, kurio tikslas – perskaityti po vieną knygą iš penkių skirtingų temų: svajonių šalis, sportas, istorija, atradimai ir populiari knyga, kurią skaitė visi, bet ne jūs.

Šį kartą jūsų laukia knygų apie atradimus paroda.

Jules Verne „Penkiolikos metų kapitonas“

„Goodreads“ vertinimas: 3,94 iš 5

Neįmanoma kalbėti apie atradimus literatūroje nepaminint Žiulio Verno. Šiam kartui – jo knyga apie berniuką Diką Sendą, kuris po tėvo mirties atsiduria laive, keliaujančiame iš Afrikos į Ameriką. Kai laivo kapitonas miršta, Dikas netikėtai tampa naujuoju laivo vadovu ir jam tenka didžiulė atsakomybė už įgulą ir laivo keleivius. Kelionė kupina nuotykių ir pavojų: jie susiduria su audromis, piratų atakomis ir nežinomais kraštais.

Siūlome šią knygą, jei:

  • stinga jaudulio ir nuotykių;
  • ieškote drąsos ir lyderystės pavyzdžio;
  • domina tokios temos kaip vergija, draugystė, šeima.

Dan Brown „Meteoritas“

„Goodreads“ vertinimas: 3,76 iš 5

Knyga, kurios kiekvienas skyrius kelia intrigą ir norą sužinoti daugiau. Joje pasakojama apie stulbinantį atradimą Arkties ledynuose – meteoritą, kuriame slypi įrodymai apie nežemišką gyvybę. JAV prezidentas į tyrimą įtraukia Nacionalinės saugumo tarnybos analitikę Rachelę ir mokslininką Maiklą, tačiau netrukus jie atsiduria sąmokslo sūkuryje, kuriame gresia pavojus ne tik jų gyvybėms, bet ir visai planetai. Knygoje gausu įtampos, mokslinių detalių, o skaitytojas gali nuolat spėlioti, kas vyksta iš tiesų.

Siūlome šią knygą, jei:

  • norisi įtampos ir intrigos kupino trilerio;
  • domina mokslinės detalės;
  • norisi daugiau sužinoti apie aplinkosaugą, sąmokslo teorijas, valdžios galią.

Tsh Oxenreider „Pasaulyje kaip namie“

„Goodreads“ vertinimas: 4,01 iš 5

Kelionės – dar vienas puikus būdas atrasti ką nors naujo. Šioje knygoje pasakojama autorės šeimos kelionės aplink pasaulį istorija. Devynis mėnesius jie praleido tyrinėdami įvairias pasaulio vietas, nuo Azijos iki Afrikos ir Europos. Kelionės metu jie susidūrė su įvairiais iššūkiais ir nuotykiais, patyrė nepamirštamų akimirkų, susipažino su įdomiais žmonėmis ir skirtingomis kultūromis. Knyga kupina įspūdžių ir apmąstymų, ką reiškia visame pasaulyje jaustis kaip namie. Autorė dalinasi savo patirtimi apie tai, kaip kelionės pakeitė jos bei jos šeimos požiūrį į gyvenimą, ir skatina skaitytojus atrasti savo vietą pasaulyje.

Siūlome šią knygą, jei:

  • norisi ir patinka keliauti;
  • ieškote motyvacijos keisti savo gyvenimą ar išeiti iš komforto zonos;
  • norisi namų jaukumo, bet gaivališko polėkio.

Jule Pieper „Tavo gyvenimo knyga. Persilaužimas“

„Goodreads“ vertinimas: 3,66 iš 5

Nuobodi kasdienybė apsiverčia aukštyn kojomis, kai Julė atranda paslaptingą knygą, pavadintą „Tavo gyvenimo knyga“. Joje surašyti įvykiai pradeda pildytis, priversdami Julę suabejoti savo pasirinkimais ir gyvenimo kryptimi. Ji leidžiasi į savęs pažinimo kelionę, kupiną iššūkių, atradimų ir netikėtų posūkių. Romane nagrinėjama pasirinkimo laisvė, likimas, savęs pažinimas ir drąsa keisti savo gyvenimą.

Siūlome šią knygą, jei:

  • norisi drąsos keisti savo gyvenimą;
  • ieškote kitokio požiūrio į gyvenimą;
  • tikitės galimybės personaže rasti save.

Blake Crouch „Laiko kilpos“

„Goodreads“ vertinimas: 4,17 iš 5

Kaip ir kiekvienas fantastikos žanro kūrinys, ši knyga kupina atradimo pojūčio. Niujorko policijos detektyvas Beris ir neuromokslininkė Helena susiduria su paslaptingu reiškiniu – žmonėmis, kurie išgyvena klaidingus prisiminimus ir jaučiasi lyg įstrigę laiko kilpoje. Siekdami išsiaiškinti tiesą, pagrindiniai veikėjai įsitraukia į pavojingą tyrimą, kuris juos nuveda prie šokiruojančių atradimų apie laiko prigimtį ir realybės trapumą. Knyga kupina įtampos ir netikėtų posūkių, priverčiančių susimąstyti apie laisvos valios, likimo ir žmogaus egzistencijos prasmę.

Siūlome šią knygą, jei::

  • patinka mokslinė fantastika;
  • norisi pasinerti į paslaptingą, kvapą gniaužiančią istoriją;
  • norisi sužinoti, kas yra laisva valia? Ar egzistuoja likimas? Kokia tikrovės prigimtis?

Malcolm Gladwell „Ką pamatė šuo“

„Goodreads“ vertinimas: 3,85 iš 5

Tai – intriguojantis ir naujus požiūrio kampus suteikiantis esė rinkinys, kuriame žymus autorius tyrinėja įvairias kasdieniškas situacijas ir reiškinius, dalinasi netikėtomis įžvalgomis. Knygoje rasite istorijų apie šunis, kurie liudijo nusikaltimus, pasakojimų apie tai, kaip vertiname kitus žmones, ir net sužinosite, kaip kečupas pateko ant mūsų stalo. Gladwellas intriguojantį ir įsimintiną pasakojimą kuria meistriškai jungdamas mokslinius tyrimus, anekdotus ir įžvalgas.

Siūlome šią knygą, jei:

  • domina sąsajos tarp skirtingų gyvenimo sričių;
  • norisi lavinti kritinį mąstymą.
  • norisi daugiau sužinoti apie mąstymo būdus.

Max Tegmark „Gyvybė 3.0“

„Goodreads“ vertinimas: 4,01 iš 5

Šis provokuojantis ir įžvalgus kūrinys nagrinėja dirbtinio intelekto (DI) poveikį žmonijai ir visai gyvybei Žemėje. Knygoje autorius, pasitelkdamas fizikos ir kosmologijos žinias, siūlo plačią perspektyvą, kaip DI gali pakeisti mūsų gyvenimą, visuomenę ir netgi pačią žmonijos sąvoką. Tegmarkas aptaria įvairius scenarijus: nuo utopijų, kur DI padeda spręsti globalias problemas, iki distopijų, kuriose superintelekto atsiradimas žmonijai kelia egzistencinę grėsmę.

Siūlome šią knygą, jei:

  • domina DI, jo grėsmės ir galimybės;
  • norisi sužinoti apie naują prieigą žvelgiant į gyvybės evoliuciją;
  • domina žmogaus būties prasmė.

Adam Grant „Pagalvokite dar kartą“

„Goodreads“ vertinimas: 4,17 iš 5

Tai – kvietimas permąstyti savo įsitikinimus ir atverti duris naujoms idėjoms. Autorius skatina suabejoti savo teisumu, būti atviresniems skirtingoms nuomonėms ir lanksčiau reaguoti į pasikeitusias aplinkybes. Knygoje rasite praktinių patarimų, kaip lavinti kritinį mąstymą, įveikti savo išankstinius nusistatymus, priimti geresnius sprendimus ir geriau pasiruošti įvairiems pokyčiams, nuolat įsiliejantiems į mūsų gyvenimą.

Siūlome šią knygą, jei:

  • norisi sužinoti daugiau apie skirtingus mąstymo būdus;
  • domina kritinio mąstymo lavinimas;
  • norisi atsikratyti išankstinių nusistatymų.

Peter Wohlleben „Gamtos saitai“

„Goodreads“ vertinimas: 4,06 iš 5

Knyga pasakoja apie sudėtingus ir nuostabius ryšius, jungiančius visą gyvybę Žemėje. Autorius, žinomas miškininkas, kviečia pažvelgti į gamtą kitaip: atskleidžia, kaip medžiai bendrauja tarpusavyje, kaip gyvūnai veikia ekosistemas ir kaip viskas gamtoje yra tarpusavyje susiję. Knyga ne tik žavi įdomiais faktais ir moksliniais atradimais, bet ir skatina gerbti gamtą ir suvokti mūsų, kaip žmonių, vietą joje.

Siūlome šią knygą, jei:

  • laikote gamtą sau širdžiai artima;
  • norisi daugiau sužinoti apie mus ir visa kita saistančius ryšius gamtoje;
  • domina aplinkosauga ir mokslas.

Kastytis Zubovas „42 istorijos apie visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą“

„Goodreads“ vertinimas: 4,62 iš 5

Šioje moksliškai pagrįstoje apybraižų rinktinėje autorius suprantamai ir patraukliai pristato sudėtingus astronomijos ir kosmologijos klausimus. Knyga susideda iš trumpų intriguojančių pasakojimų, kurie padeda skaitytojams geriau suvokti Visatos kilmę, žvaigždžių gyvenimo ciklus bei galimas gyvybės formas kitose planetose. Dr. Zubovas pateikia tiek istorinius, tiek naujausius mokslinius duomenis siekdamas įrodyti, kad mokslas gali būti įdomus ir įkvepiantis. Ši knyga puikiai tinka ir mokslo entuziastams, ir plačiajai visuomenei, norinčiai praplėsti ar pagilinti žinias apie Visatą.

Siūlome šią knygą, jei:

  • esate mokslo entuziastas;
  • domina Visata, kosmologija, astronomija;
  • norisi praturtinti savo žinias dar neatrastais dalykais.

Daugiau knygų rekomendacijų atradimų tema rasite čia.

Anksčiau pasirodžiusios Ąžuolyno bibliotekos rekomendacijos:
Istorinė knyga
Knyga apie sportą
Knyga apie svajonių šalį