Ką slepia „Mažojo princo“ autoriaus žmona? Sužinosite perskaitę „Ponią Egziuperi ir dangaus žvaigždes“!

Savaitės knyga

Labas.
Įsimylėjai „Mažąjį princą“?
O ką mylėjo Antoine’as de Saint-Exupéry?

Knygos pavadinimas: „Ponia Egziuperi ir dangaus žvaigždės“
Autorė: Sophie Villard
Žanras: istorinis romanas
Pirmą kartą išleista: 2022 m.
Puslapių skaičius: 432 p.
„Goodreads“ vertinimas: 4,11 iš 5 ⭐️

Kodėl verta skaityti šią knygą?

„Ponia Egziuperi ir dangaus žvaigždės“ – jaudinantis ir įkvepiantis istorinis romanas apie Konsuelą de Saint-Exupéry, garsiojo rašytojo Antoine’o de Saint-Exupéry žmoną. Knyga atskleidžia jos gyvenimo istoriją, meilę ir sunkumus, kuriuos ji patyrė gyvendama su vyru. Būtent jų meilės istorija įkvėpė vieną garsiausių kūrinių – „Mažąjį princą“. Sophie Villard ne tik nupasakoja Konsuelos kaip moters ir menininkės portretą, bet ir įtraukia skaitytojus į XX a. pirmosios pusės pasaulį.

Įdomiausios mintys iš knygos:

🌟 „Mano žmonele, […] nusivešiu tave į gražias šalis, kur dar liko šiek tiek paslapties ir kur vėsūs lyg patalas vakarai leidžia kūnui pailsėti; ten gali prisijaukinti žvaigždes“ (iš Antuano de Sent Egziuperi meilės laiško Konsuelai).
🌟 „Kai žvelgiu į Hadsono upę, kurios šiandien matyti tik kontūrai, toji pilkuma man atrodo kaip mudu jungianti sąsaja, siekianti kitą vandenyno kraštą. Man labiausiai patiktų plaukti pas tave nosies tiesumu, nešamai audros, širdyje saugant mūsų meilę. Ir žvelgiant į mudviejų ateitį“ (tavo vienintelė rožė Konsuela).

Kam patiks ši knyga?

📖 Mėgstantiems istorinius romanus su stipriais moterų portretais.
📖 Ieškantiems įkvėpimo iš tikrų istorinių asmenybių ir jų gyvenimo istorijų.
📖 Besidomintiems XX a. pradžios kultūra ir literatūros istorija.

Užsisakykite per ibiblioteka.lt
Sophie Villard „Ponia Egziuperi ir dangaus žvaigždės“

Diskusija:

💬 Kaip manote, kokią įtaką Konsuela turėjo Antoine’o de Saint-Exupéry kūrybai? Ar ši knyga pakeitė jūsų požiūrį į „Mažąjį princą“?

Kitos rekomendacijos (lietuvių ir anglų kalbomis):

📚 Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“
📚 Therese Anne Fowler „Z. Romanas apie Zeldą Ficdžerald“
📚 Nancy Horan „Loving Frank“

📅 Sekite mus ir kitą savaitę su naujomis rekomendacijomis!

Ieškote kitų panašių knygų? Užpildykite „Bibliotekininkas rekomenduoja“ anketą ir gausite asmeninių rekomendacijų.