Esame parengę gausų kultūros paso programų sąrašą. Šioje skiltyje rasite skirtingų sričių edukacijas, skirtas pažinti literatūrą, raštą, istoriją ir meną.
Kultūros paso edukacijos yra mokamos. Papildoma informacija ir užsakymas: kulturospasas.lt
Esame parengę gausų kultūros paso programų sąrašą. Šioje skiltyje rasite skirtingų sričių edukacijas, skirtas pažinti literatūrą, raštą, istoriją ir meną.
Kultūros paso edukacijos yra mokamos. Papildoma informacija ir užsakymas: kulturospasas.lt
Mėgsti skaityti knygas ir be jų neįsivaizduoji nė dienos? O gal knygos yra tavo priešas Numeris 1? Tikrai nustebsi, jeigu pasakysiu, kad knygų ir tekstų esame apsupti beveik visada, net jeigu tuo metu ir neskaitome. Nustebsi dar labiau, jei pasakysiu, kad net ne itin domėdamasis knygomis (nors, tikiu, kad taip nėra) apie jas žinai daug daugiau negu manei žinantis… Tad priimk bibliotekininkių metamą iššūkį ir su draugais dalyvauk Knyguočių protų mūšyje! Šios edukacijos metu sužinosi daug tikėtinų ir neįtikėtinų faktų apie literatūrą, knygas, rašytojus, skaitymą, kuriuos galėsi pritaikyti ir pamokose, ir bendraujant su draugais. Suprasi, kad mokytis ir skaityti ne tik labai naudinga, bet ir smagu! Kad būtų pakankamai sudėtinga, bet ne per daug lengva – temas ir užduotis parengėme skirtingas kiekvienai klasei (edukacijoje gali dalyvauti 2–4 klasių mokiniai). Nedvejok ir sužinok, koks knyguočius esi tu! Iki!
Kam skirta: 2–4 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur
Ar pastebėjote, kad daugelio vaikų kuprinės ar švarkų atlapai nusagstyti ženkliukais? Jie būna patys įvairiausi – juose gali žibėti mokyklos atributika, populiarūs personažai, posakiai ar frazės – vienas už kitą išradingesni… O mes siūlome šį aksesuarą pasigaminti patiems! Pagrindinis edukacinio užsiėmimo „Jausmų ir emocijų ženkliukai“ tikslas –skaitymo procesą papildant kūrybine veikla leisti vaikams atrasti, kad literatūra (ir konkrečios knygos) gali veikti kaip savęs ir jausmų pažinimo priemonė. Užsiėmimą sudarys skaitymo, diskusijų, kūrybinė, refleksijos dalys. Į skaitymo dalį įtraukiamos knygos vaikams apie jausmus bei emocijas, pasirenkamos atsižvelgiant į dalyvaujančiųjų amžių (klasę) ar specialiuosius poreikius (pvz.: Kristin Roskifte „Vienas ir kiekvienas“,Anna Llenas „Spalvų monstriukas“, T. Moroney „Kai jaučiuosi laimingas“, „Kai jaučiuosi piktas“, J. Moore-Mallinos „Konfliktų sprendimas“ „Mano jausmai. Ką jie reiškia?“, Ch. N. Pereira „Pasakyk, ką jauti“, O. Brenifier „Meilė ir draugystė“ ir kt.). Skaitydami pasirinktus kūrinius, kelsime klausimus: kas apskritai yra jausmai? kada ir kodėl jie kyla? ar gali būti blogų jausmų? kaip juos atpažinti ir ką su jais daryti? Siekiant parodyti, kad ne visada mūsų emocijas ir jausmus kiti supranta teisingai, gaminsime įsegamus ženkliukus sau ir savo draugui (kuriam draugui bus gaminamas ženkliukas, paaiškės burtų keliu). Gautus rezultatus (du ženkliukai kiekvienam vaikui) palyginsime ir aptarsime tam, kad pamatytume skirtumus, kaip mes matome save ir kaip mus mato bei supranta kiti.
Kam skirta: 1–6 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur
Atrasti Kauno architektūrines vertybes ir pagilinti užsienio kalbos žinias dar niekada nebuvo taip smagu! Kviečiame į patyriminę ekskursiją (maršrutas Kauno V. Putvinskio g.– Santaka), kurios metu kūrybiškai panaudosite ir lavinsite užsienio kalbos žinias (pasirinktinai: vokiečių k., rusų k. arba anglų k.) ir susipažinsite su dekoratyvine skulptūra Kaune. Naujos žinios ir geri įspūdžiai garantuoti!
Kam skirta: 7–9 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur
Kultūrinės edukacijos užsiėmimo „Susipažink su Kauno istorija“ metu pasitelkdami elektroninius žinynus „Kaunas: datos ir faktai“ (datos.kvb.lt) ir „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“ (atminimas.kvb.lt) susipažinsite su svarbiausiais Kauno kultūros paveldo objektais ir miesto istorijos įvykiais. Lietuvos istorijos žinias papildysite Kauno miesto ir apylinkių istorijos žiniomis ir mokysitės jas kūrybiškai pritaikyti. Lavinsite informacijos paieškos įgūdžius, atliksite kritinį informacijos vertinimą skatinančias užduotis. Surinkdami dėliones susipažinsite su įvairių tautų kultūros paveldo objektais Kaune. Edukacijos pabaigoje kursite ir pristatysite piešinius „Kaip Kaunas atrodys 2050 metais“, kuriais atskleisite savo kūrybingumą. „Susipažink su Kauno istorija“ – edukacija žingeidžiai ir kūrybingai klasei!
Kam skirta: 7–8 kl. mokiniams
Trukmė: 70 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur
Kultūrinės edukacijos užsiėmimo „Susipažink su Kauno istorija ir kultūros paveldu“ metu pasitelkdami elektroninius žinynus „Kaunas: datos ir faktai“ (datos.kvb.lt) ir „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“ (atminimas.kvb.lt) susipažinsite su svarbiausiais Kauno kultūros paveldo objektais ir miesto istorijos įvykiais. Lietuvos istorijos žinias papildysite Kauno miesto ir apylinkių istorijos žiniomis ir mokysitės jas kūrybiškai pritaikyti. Ieškosite Kauno kultūros paveldo objektų žaisdami stalo žaidimą. Susipažinsite su daugiataučiu Kauno paveldu. Lavinsite informacijos paieškos įgūdžius, atliksite kritinį informacijos vertinimą skatinančias užduotis – ieškosite informacijos, kuri patvirtintų arba paneigtų tikro/tariamo istorinio fakto teisingumą/ klaidingumą. Edukacijos pabaigoje kursite ir pristatysite Kauno viziją („Kaunas 2050 metais“), kuria atskleisite savo kūrybingumą. „Susipažink su Kauno istorija ir kultūros paveldu“ – edukacija žingeidžiai ir kūrybingai klasei!
Kam skirta: 9–10 kl. mokiniams
Trukmė: 70 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur
Edukacinį užsiėmimą „Pasakų istorijos“ sudarys trys dalys. Visų pirma, dalyviai bus supažindinami su pasakų Europoje ištakomis, taip pat ir su kitų pasaulio šalių pasakų rinkiniais – „Tūkstantis ir viena naktis“, „Kaukazo pasakos“, „Japonų pasakos“ ir kt. Bus pristatoma lietuvių pasakojamoji tautosaka, tokie svarbūs jai žmonės kaip S. Daukantas, J. Basanavičius, J. Balys, A. Giedrius, parodomos bibliotekoje saugomos jų senosios pasakų knygos, paskaitoma pasakų pavyzdžių. Susipažinę su senaisiais tekstais, mokiniai komandose kurs savo pasakas. Burtų keliu išsitraukę lapelius su pasakų veikėjais, vieta ir kt., mokiniai turės juos panaudodami sukurti savo pasakas. Ant lapelių edukacinio užsiėmimo dalyviai ras nuspėjamų ir netikėtų pasakų elementų, tad tikrai prireiks pasitelkti kūrybiškumą, o kiekviena sukurta pasaka bus unikali. Dirbant komandose pasakos bus užrašomos, o edukacinis užsiėmimas baigiamas kūrinių pasidalinimu ir draugišku jų aptarimu.
Kam skirta: 3–6 kl. mokiniams
Trukmė: 60 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur
Edukacijos metu mokiniai sužinos, kuo skiriasi senųjų (XV–XIX a.) bei dabartinių knygų popieriaus gamyba ir kaip galima saugiai prailginti popieriaus gyvenimą atliekant prevencinį konservavimą. Dalyviai stabdys įplyšusio popieriaus irimą ir atkurs prarastą lapo dalį, susipažins su restauratoriaus profesija. Edukaciją sudaro dvi dalys. Ugdomas dokumento ir jo turinio išliekamosios vertės suvokimas. Mokiniai skatinami būti atidūs, kantrūs, atsakingi, suvokti dokumento išsaugojimo svarbą.
Kam skirta: 4–9 kl. mokiniams
Trukmė: 60 min.
Kaina mokiniui: 4 Eur
Knyga mus lydi nuo mažens, tačiau retai kada susimąstome, kaip gimsta jos rūbas. Juk lapai su tekstu dar ne knyga. Knygos įrišimo amatas – knygrišystė Europoje gyvuoja nuo V a. Bėgant laikui daugėjo įrišimo būdų, keitėsi viršelių medžiagų ir dekoro mados. Apie visa tai kalbėsime edukacijoje bei praktiškai išbandysime knygrišio amatą. Edukacijos tikslas – supažindinti su tradicine knygrišyste, istorinių įrišių dekoravimo menu, ugdyti kultūros paveldo vertės suvokimą.
Uždaviniai:
1. Papasakoti apie senųjų knygų sandarą, naudotas medžiagas ir įrišimų technikas.
2. Pristatyti populiariausius XV–XIX a. knygų įrišių puošybos būdus.
3. Išmokyti atlikti istorinį knygos viršelio įrišimą – ilgadygsnį rišimą per nugarėlės įpjovas.
4. Parodyti, kaip dekoruoti knygos viršelį ksilografine technika.
Edukatoriai užsiėmimo metu ugdys tvarų mokinių požiūrį į popieriaus naudojimą, skatins jų kūrybiškumą, atidumą, istorinį smalsumą ir suvokimą, kad knygos viršelis gali būti informatyvus meno kūrinys.
Kam skirta: 9–10 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 7 Eur
Dviejų dalių edukacija-kūrybinės dirbtuvės supažindina su dadaizmu – XX amžiaus antrajame dešimtmetyje susikūrusiu (anti)meniniu judėjimu. Šiame užsiėmime derinami individualios kūrybos ir bendrakūrybos metodai, remiamasi „pasidaryk pats“ filosofija ir tvariu požiūriu į medžiagų naudojimą. Teorinėje edukacijos dalyje sužinosite apie dada judėjimo ištakas ir filosofiją, žymiausius judėjimo atstovus, dada ir muzikos ryšius, reikšmę meno istorijai bei šiandieninei kultūrai. Kūrybinės užsiėmimo dalies metu patys tapsite dada kūrėjais – išbandysite unikalias menines praktikas kurdami koliažą bei garso eilėraštį. Edukacinis užsiėmimas „Dada: tarp poezijos ir muzikos“ – puiki terpė atrasti savo kūrybiškumą, pasisemti kūrybinio įkvėpimo ir maištingos dvasios iš XX a. pradžioje gyvenusių menininkų!
Kam skirta: 9–10 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur
Ar svarbus žodis mūsų gyvenime? Parašytas žodis? Ištartas žodis? Edukacinėje programoje Smagioji rašto istorija dalyviai diskutuos, kokie yra šiuolaikiniai komunikacijos būdai ir kurie iš jų mums svarbiausi šiandien? Taip pat išgirs rašto istoriją nuo seniausiųjų laikų iki dabarties. Užsiėmimo metu dalyviai, atlikdami paruoštas užduotis bei žaisdami žaidimus ugdys bendravimo tarpusavyje įgūdžius ir per patyrimą suvoks rašto svarbą šiandien.
Kam skirta: 5–6 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur
Technologijoms sparčiai žengiant į įvairias kultūros sritis, Kauno apskrities viešoji biblioteka neatsilieka ir kviečia visus pažvelgti į meno ateitį ir susipažinti su naujoviška kūrybinės raiškos priemone – grafine planšete. Edukacijos metu susipažįstama su suskaitmenintais Lietuvos kultūros paveldo objektais, pristatomos grafinės planšetės galimybės ir pritaikomumo pavyzdžiai. Supažindinama su grafinių planšečių nustatymais, darbo aplinka, programine įranga. Naujas žinias mokomasi pritaikyti praktiškai, kuriant vizualinį turinį (paveikslėlį). Taip ne tik išmokstama naudotis naujais kūrybos įrankiais, bet ir lavinami vaizduotė bei kūrybiškumas.
Kam skirta: 3–5 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur
Edukacijos metu mokiniai sužinos apie cianotipijos techniką – seniausią fotografijos metodą, ir patys kurs mėlynus atspaudus. Užsiėmimas prasidės teoriniu įvadu, po kurio mokiniai praktinėje dalyje eksperimentuos su įvairiais objektais, augalais ir trafaretais, kad sukurtų unikalius meninius darbus. Edukacija lavins mokinių kūrybiškumą, techninius ir meninius įgūdžius, skatins kritinį mąstymą ir gebėjimą dirbti grupėse. Mokymosi procesas sužadins mokinių smalsumą, skatins domėjimąsi chemija ir fotografija bei ugdys jų gebėjimą reflektuoti kūrybinį procesą ir vertinti rezultatus.
Kam skirta: 5–12 kl. mokiniams
Trukmė: 60 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur