Kaip dažnai atkreipiate dėmesį į užrašą su žvaigždute „Gali būti papildomų sąlygų“? Kas slepiasi po ta žvaigždute? Ąžuolyno biblioterapinė grupė, padės ne tik išmokti skaityti tarp eilučių, ir tarp žvaigždučių, bet ir suteiks saugią aplinką, kurioje padėsite sau ir bendruomenėje rasti atsakymus į permainingo gyvenimo klausimus.
Tai Ąžuolyno skaitytojų klubo grupė, kurioje cikliškai analizuosime ne tik tekstus, bet ir tai, ką tie tekstai sako apie mūsų emocinius išgyvenimus. Šios grupės tikslas – padėti žmonėms tapti atsparesniems didžiųjų gyvenimo permainų metu. Čia bus aptariamos jautrios temos (vienišumas, netektis, asmeninės ir kolektyvinės traumos ir kt.), kurių analizavimas padės dalyviams susidoroti su emociniais iššūkiais ir skatins asmeninį augimą.
Pavasario sesija šiuo metu pilna. Susitikimai vyks sausio–gegužės mėnesiais (trečiadieniais):
Sausio 22 d.
Vasario 5 d. ir 19 d.
Kovo 5 d. ir 19 d.
Balandžio 2 d., 16 d. ir 30 d.
Gegužės 14 d. ir 28 d.
Nuo rugsėjo bus renkama antra Rudens sesijos biblioterapinė grupė. Sekite informaciją.
Kontaktai pasiteirauti: d.bocullo@azuolynobiblioteka.lt
Apie biblioterapiją
Biblioterapija – švelni terapinės intervencijos forma, pasitelkianti literatūrą ir kitas tekstualias formas, kurios padeda spręsti gyvenimo problemas, stiprinti emocinį ir psichologinį atsparumą. Proceso esmė – pasirinkti tekstus ir kitas veiklas (pvz. rašymas, poezijos skaitymas), kurios atitinka asmenų patirtis ir skatina refleksiją bei emocinį išgyvenimą. Galima pritaikyti tiek individualioje, tiek grupinėje terapijoje, kur skaitytojai raginami aptarti perskaičius kilusius jausmus bei mintis. Biblioterapija remiasi mintimi, kad literatūra gali veikti kaip veidrodis ir langas, atspindintis skaitytojo patirtis ir atveriantis naujas perspektyvas, suteikiantis vilties, įkvėpimo ar supratimo apie save ir kitus.
Apie tęstinių susitikimų moderatorę Donatą Bocullo
Nuo 2023 m. Ąžuolyno skaitytojų klubo moderatorė, literatūrologė ir VDU lektorė, sukaupusi žinių biblioterapijos mokymuose, dalysis emocinio atsparumo pratimais per tekstą ir kitas jo formas.
Susitikimų taisyklės:
- Konfidencialumas: svarbu, kad tai, kuo dalijamės per susitikimus, išliktų tik grupės viduje.
- Pagarba: svarbi kiekvieno nuomonė – vieni kitus išklausykime nepertraukinėdami.
- Aktyvus dalyvavimas: dalyviai kviečiami aktyviai dalyvauti diskusijose, dalytis mintimis ir asmeninėmis patirtimis.
- Pasirengimas: prieš susitikimą dalyviai turėtų perskaityti paskirtą medžiagą, kad galėtų konstruktyviai prisidėti prie diskusijų.
Tekstai atokvėpiui ir įkvėpimui keistis.