Viktoro Gerulaičio knygos „Petras Bingelis. Menininkas. Žmogus. Dzūkas“ pristatymas


Renginio detalės

Kovo 14 d. 17 val. Ąžuolyno biblioteka (Radastų g. 2, Ąžuolo salė, 2 a.) kviečia į Viktoro Gerulaičio knygos „Petras Bingelis. Menininkas. Žmogus. Dzūkas“ pristatymą. Renginyje dalyvaus Petro Bingelio žmona Vida Bingelienė,  Kauno valstybinės filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta. Renginį moderuos Vilius Kaminskas.

Kauno valstybinė filharmonija 2023 m. išleido muzikologo Viktoro Gerulaičio knygą „Petras Bingelis. Menininkas. Žmogus. Dzūkas“. Knygoje nuosekliai, įdomiai apžvelgiamas Kauno valstybinio choro įkūrėjo ir ilgamečio vadovo profesoriaus Petro Bingelio (1943–2020) kūrybinis kelias, jo asmenybės bruožai.

Kaip moka tik vienas V. Gerulaitis, knygoje profesoriaus P. Bingelio gyvenimas parodomas labai spalvingai, nenuobodžiai, tai jau liudija atskirų knygos skyrių pavadinimai. Vertingi ir įdomūs P. Bingelio pokalbiai su žurnalistais, muzikologais. Pirmą kartą spausdinami P. Bingelio užrašai, knygoje įvardinti dienoraščiais, apie Kauno valstybinio choro kūrimą, sunkų ir atsakingą darbą, kuris vedė kolektyvą į kūrybos aukštumas.

Knygoje gausu fotografijų iš Kauno valstybinio choro istorijos, dainų švenčių, asmeninio profesoriaus gyvenimo.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.