Susitikimas su poete, prozininke Jutta Noak ir jos novelių knygos „Violetinė suknelė“ pristatymas


Renginio detalės

Susitikimas su poete, prozininke Jutta Noak ir jos novelių knygos „Violetinė suknelė“ pristatymasGegužės 31 d. 17.30 val. kviečiame į susitikimą su poete, prozininke Jutta Noak ir jos naujausios novelių knygos „Violetinė suknelė“ pristatymą Ąžuolo salėje, 2 a. (Radastų g. 2). Renginyje dalyvaus knygos autorė Jutta Noak ir redaktorė Janina Ryškutė.

Jutta Noak novelių knygoje „Violetinė suknelė“ personažų lūpomis stengiasi įvardinti ir įvertinti kasdienio gyvenimo amžinąsias vertybes. Tačiau atskiri epizodai, žingsniai, žodžiai iš šalies atrodo išplaukiantys iš nesudėtingo šeimos gyvenimo per išpažintį, norą save apginti; jie susiduria su neišmatuojama erdve bei laiku ir atsiliepia mumyse. Autorė gana tragiškų likimų bei išgyvenimų krizę piešia nedramatizuodama, atvirkščiai, viską priima lyg likimo duotybę, kartu apgindama ir pagrindinius novelių personažus, leisdama suprasti, jog kiekvieno žmogaus pasaulio suvokimas kyla iš jo vidinio pasaulio. Kartais netgi nesistengia padėti ir neužkerta kelio tragedijai – viskas užkoduojama būtinybei ir ne tik. Autorė tarsi nori pabrėžti, kad mūsų pretenzijos gyvenimui, mūsų viltys bei netektys – tai mūsų sąmonės padarinys, bet norint tai pajusti reikia, kad sąmonė nušvistų iki apakimo, iki skausmingo suvokimo: ką mums reiškia gyvenimas? Kas mes tokie? Iš kur atėjome? Ką veikiame šiame pasaulyje? Ko norime iš jo? Kur keliaujame? Kas mūsų laukia?

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.