Susitikimas su keliautoju Antanu Skindzera

Renginio detalės

Vasario 21 d. 17.30 val. kviečiame į susitikimą su keliautoju Antanu Skindzera Ąžuolyno bibliotekoje (Radastų g. 2, 2 a., Ąžuolo salė). Jis pasakos apie Tanzanijos gamtą, istoriją, žmones.

Egzotiškojoje Tanzanijoje galima rasti didžiąją dalį Afrikos gamtos: besikeičiančios klimato juostos nuo gražiausių paplūdimių iki Kilimandžaro kalno viršūnės. Žemyninėje Tanzanijoje (Tanganikoje) gausu nacionalinių parkų su daugybe gyvūnų, kurių stebėti vyksta ne tik turistai, bet ir mokslininkai iš viso pasaulio.

„Nustebino įspūdinga šalies gamta, kontrastai. Taip pat skirtumai tarp žemyninės Tanzanijos ir Zanzibaro (žmonės, religija)“, – sako 46 šalis aplankęs keliautojas A. Skindzera, turizmo srityje besisukantis jau dvyliktus metus.

Renginyje bus kalbama apie nacionalinių parkų (Ngorogoro, Manjaros, Arušos, Tarangirės) florą ir fauną, apie žemyninės dalies ir salynų gamtos skirtumus. Virtualiai keliausime į buvusį vergų turgų bei vergijos muziejų Zanzibaro sostinėje Stountaune (Akmenų mieste). Tai liūdna šalies istorijos dalis, apimanti XIX amžių.

Zanzibaro salynas nutolęs nuo žemyno keliasdešimt kilometrų, geriausiai žinoma sala – Ungudža, kartais vadinama tiesiog Zanzibaru. Ungudžoje auginami prieskoniai, yra įspūdingų paplūdimių; jos istorijoje savo pėdsaką paliko portugalai, arabai, britai.

„Keliavimas kaip pasaulėžiūros transformavimas, stereotipų laužymas, išgyventi įspūdžiai, skoniai, kvapai, sutikti žmonės. Pasaulis įvairus, spalvingas ir įdomus. Kelionės – tarsi viena iš neformalaus švietimo formų: istorija, geografija, kultūrologija ir kiti dalykai“, – teigia A. Skindzera.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.