Modernizuota Ąžuolyno biblioteka atsiveria! (atidarymo programa)


Renginio detalės

Renginys pasibaigė 20 sausio 2024


Žiemai įpusėjus, šventėms prabėgus, trūksta naujų potyrių, jėgų ir įkvėpimo?! Jau sausio 19 d., penktadienį, 15 val. Mažajame ąžuolyne (Radastų g. 2) įsikūrusi biblioteka atsiveria Jūsų atokvėpiui ir įkvėpimui, su nekantrumu laukdama naujų ir pasiilgtų lankytojų. Dvi dienas (sausio 19–20 d.) truksiančiame šventiniame atidaryme Kauno gyventojai ir miesto svečiai kviečiami pasinerti į įtraukiantį nuotykį, atrasti ir patirti biblioteką pagal naują koncepciją „Biblioteka parke – parkas bibliotekoje“. Pasitiksime atnaujintomis jaukiomis erdvėmis, naujausia įranga, kerojančia žaluma, aktualiomis paslaugomis ir įdomiomis veiklomis. Atidarymo programoje Jūsų lauks ekskursijos po modernizuotą biblioteką, Lino Adomaičio ir grupės koncertas, vizualinė freestyle pasaka, gyvųjų skulptūrų pasirodymai, žinomų Kauno menininkų darbų parodos, „Gyvosios knygos“, paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, šventinis tortas ir daugybė kitų staigmenų.

Sausio 19 d. džiuginsime koncertais ir išskirtinėmis kūrybinėmis dirbtuvėmis

Šventinę atidarymo programą pradėsime iškilmingu juostelės kirpimu, tad rinksimės 15.00 val. Mažajame ąžuolyne, prie bibliotekos paradinių laiptų. Po oficialios atidarymo ceremonijos kviesime patyrinėti atsinaujinusias bibliotekos erdves, paieškoti staigmenų, sudalyvauti žaidimuose, iniciatyvose ir kitose smagiose veiklose. Kūrybinės dirbtuvės „Nuo minties iki vinies. Pažink Išradimų būstinę“ pakvies susipažinti su naujai įrengta kūrybine erdve, kurioje idėjos virsta kūnu. Čia lauks moderni įranga: 3D spausdintuvas, lazerinės graviravimo ir pjovimo staklės, ploteris, termopresas ir kt. Jaunesnieji lankytojai čia ras atnaujintus robotikos rinkinius bei konstruktorius, o greta įsikūrusioje Vaikų ir jaunimo erdvėje galės sudalyvauti smagiose kūrybinėse dirbtuvėse.

Kultūros ir paveldo mėgėjams Ąžuolo salėje apie įspūdingą Kauno modernizmo kelią į tarptautinį pripažinimą paskaitoje „Modernistinis Kaunas UNESCO pasaulio paveldo sąraše“ papasakos architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis, o bibliotekos Galerijoje parodą ,,Kraštas prie krašto“ pristatys Kauno miesto menininkai – Timotiejus Norvila-Morfai ir Gabrielė Aleksė.

Jaunosios kartos repo atlikėjas Pijus Opera pakvies į vizualinę freestyle pasaką „Opera vs. Literatūra“, kuriam talkins šokio trupė Ulna, Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos mokiniai bei performanso meistras Gediminas Jurgelevičius.

Ąžuolyno bibliotekos atidarymo kulminacija – sausio 19 d. 17.30 val. Lino Adomaičio ir grupės koncertas. Atlikėjas, kuriantis muzikos magiją scenoje jau beveik tris dešimtmečius, ja užburs klausytojus Žvaigždžių salėje. Būtina registracija (Registracija į koncertą pilna. Nespėję užsiregistruoti, koncerto transliaciją galės stebėti 4-ajame bibliotekos aukšte).

Sausio 20 d. kviesime į kino filmo peržiūrą bei ekskursijas

Šeštadienį pratęsime nuotykių odisėją, begales atradimų žadančiose atsinaujinusiose erdvėse. Šia proga paruoštos net keturios skirtingos, nuotaikingos, daug naujo ir įdomaus lankytojų akims, ausims ir mintims suteiksiančios ekskursijos, kurios nukels į netikėčiausius Mažojo Ąžuolyno ir bibliotekos praeities epizodus, supažindins su ekologinės ir technologinės bibliotekos pažangos istorijos keliu, taip pat pasiūlys pasinerti į LiteraTurą, o jauniausiems – atrasti į naują vietą atsikėlusią biblioteką vaikams, skaityti, išgirsti ir patirti.

Sausio 20 d. nuo 10 iki 15 val. Ąžuolyno bibliotekoje vyks socialinis renginys „Gyvosios knygos“, įkvėptas Living library (liet. Gyvoji biblioteka) koncepcijos. „Gyvosios knygos“ – žmonės – dalysis savo unikalia patirtimi, o bibliotekos lankytojai galės jas „perskaityti“.

Kino gerbėjai galės pasimėgauti Mindaugo Survilos kino filmo „Sengirė“ peržiūra. Tai unikalus filmas apie gamtą, užburiantis magiškais atokiausių Lietuvos gamtos kampelių ir jų gyventojų vaizdais bei stebuklinga miško simfonija. Džiaugiamės, kad daugybę šalių aplankęs ir ne vieną apdovanojimą pelnęs filmas nemokamai bus parodytas Ąžuolyno bibliotekoje. Filmo peržiūroje dalyvaus ir režisierius M. Survila.

Atidarymo renginiai truks daugiau nei mėnesį

Pasibaigus pirmosioms atidarymo dienoms, jas pratęsime beveik pusantro mėnesio truksiančia atidarymo renginių programa, kurioje gausu veiklų atokvėpiui ir įkvėpimui. Dar sausio mėn. Ąžuolyno biblioteka pakvies į grupės „Sakai“ koncertą bei naujo pokalbių klubo „Pasibalbatuokim“ pirmąjį susitikimą. O vasario mėn. bus galima apsilankyti Kristinos Petrauskės paskaitoje apie raganystes Kaune, Kino pavasario filmų peržiūrose, atsinaujinusio knygų klubo renginiuose, parodų atidarymuose, kūrybinėse dirbtuvėse, knygų pristatymuose, mokymuose bei kitose veiklose.

Laukiame jūsų atsinaujinusioje Ąžuolyno bibliotekoje!

PROGRAMA (Radastų g. 2)
Renginio vedėjas Timūras Augucevičius
Visi renginiai nemokami

Sausio 19 d. (penktadienis)
15.00 val. Oficiali atidarymo ceremonija (prie paradinių laiptų).
15.30–19.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Žiemos paveikslėlis“ (Vaikų ir jaunimo erdvė, 1 a.).
15.30–19.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Nuo minties iki vinies. Pažink Išradimų būstinę“ (Išradimų būstinė, 1 a.).
15.30–20.00 val. Bibliotekos patyrimai „Pažink Ąžuolyno biblioteką“ (įvairiose bibliotekos vietos).
15.30–17.00 val. Trumpametražis filmas „Ąžuolyno biblioteka: modernizavimo retrospektyva” (Galerija, 4 a.).
15.30–17.30 val. Gyvosios skulptūros (Parko skveras, 3 a.; Galerija, 4. a.).
16.25–17.10 val. ŠVENTINIS TORTAS (Galerija, 4 a.).
16.30–17.30 val. Dr. Vaido Petrulio pranešimas „Modernistinis Kaunas UNESCO pasaulio paveldo sąraše“ (Ąžuolo salė, 2 a.).
17.30–18.30 val. LINO ADOMAIČIO IR GRUPĖS KONCERTAS (Žvaigždžių salė, 1 a.). Registracija: bit.ly/sausio19koncertas. Registracija į koncertą pilna. Nespėję užsiregistruoti, koncerto transliaciją galės stebėti 4-ajame bibliotekos aukšte.
18.30–19.30 val. VIZUALINĖ FREESTYLE PASAKA „Opera vs. Literatūra“ (Galerija, 4 a.).
19.30–20.30 val. Timotiejaus Norvilos-Morfai ir Gabrielės Aleksės parodos „Kraštas prie krašto“ atidarymas (Galerija, 4 a.).

Sausio 20 d. (šeštadienis)
11.00–17.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Įsegami ženkliukai“ (Vaikų ir jaunimo erdvė, 1 a.).
11.00–17.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Nuo minties iki vinies. Pažink Išradimų būstinę“ (Išradimų būstinė, 1 a.).
11.00–12.00 val. Paskaita apie kraujo donorystę (Nacionalinis kraujo centras) (Ąžuolo salė, 2 a.).
11.00–12.00 val. Ekskursija „Biblioteka vaikams: skaityk, išgirsk ir patirk“ (Vaikų ir jaunimo erdvės, 1 a.).
11.00–14.00 val. Bibliotekos patyrimai „Pažink Ąžuolyno biblioteką“ (įvairios bibliotekos vietos).
11.00–15.00 val. Kraujo donorystės akcija (Galerija, 4 a.).
11.00–17.00 val. Ekspromtiniai eilėraščiai su Arminu Bartuliu (Parko skveras, 3 a.).
10.00–15.00 val. Iniciatyva „Gyvosios knygos“ (įvairios bibliotekos vietos).
14.00–15.00 val. Ekskursija „Susitikime BibliotEKOje“ ( prie Išradimų būstinės, 1 a.).
14.00–15.00 val. Fotografijos ir floristikos parodos „Meilė kalba“ atidarymas (Parko skveras, 3 a.).
14.00–16.00 val. Trumpametražis filmas „Ąžuolyno biblioteka: modernizavimo retrospektyva” (seansai kas 30 min.) (Žvaigždžių salė, 1 a.).
15.00–16.00 val. Ekskursija „Ąžuolyno biblioteka – praeitis ir dabartis“ (Informacija, 2 a.)
16.00–18.00 val. Mindaugo Survilos kino filmo „Sengirė“ peržiūra (Žvaigždžių salė, 1 a.).
17.00–18.00 val. Ekskursija „LiteraTuras: kelionė po modernizuotą Ąžuolyno biblioteką“ (Parko skveras, 3 a.).

Kviečiame sekti informaciją apie Ąžuolyno bibliotekos atidarymo renginius svetainėje azuolynobiblioteka.lt. Taip pat Facebook (Ąžuolyno biblioteka) arba Instagram (@azuolyno_biblioteka) paskyrose.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atidarymo renginių rėmėjai
Bundu bakery, Gardėsis, Prezo, Elmenhorster, Bella toscana, UAB Osama (Kubuš), Kasdienybės Bakehouse, Volfas Engelman Nealkoholinis (Vanduo Uniqa), Pelėdų kava