Liudo Mažylio knygų apie Europos Parlamentą pristatymas


Renginio detalės

Liudo Mažylio knygų apie Europos Parlamentą pristatymasBalandžio 18 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Ąžuolyno bibliotekos Žvaigždžių salėje (Radastų g. 2, Kaunas) kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Liudo Mažylio knygų apie Europos Parlamentą pristatymą. Prof. L. Mažylis pristatys savo 2021–2024 m. išleistas knygas apie veiklą Europos Parlamente, parašytas politinio dienoraščio stiliumi. Renginį moderuos istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Ketvirtoji ir naujausia L. Mažylio knyga „Dar ne vakaras, Europa“ renginio dalyviams bus dalinama nemokamai, norintieji galės gauti autografą.

„Pirmą kartą vienu metu pristatysiu visas savo keturias knygas: „Fuksai Europoje“, „Europos pusdiplomis“, „Vėl karas Europoje“ ir naujausią „Dar ne vakaras, Europa“. Gimtajame Kaune aptarsiu šiose knygose aprašomus iššūkius: „Brexit“, Europos kovą su vėžiu, netikėtai kilusią nelegalių migrantų krizę, Rusijos pradėtą totalinį karą prieš Ukrainą, taip pat ir mūsų regiono saugumą plačiąja prasme“, – pristato knygų autorius prof. L. Mažylis.

Tarp visų sudėtingų klausimų, knygose netrūksta tikro tragizmo, o kai kada ir savotiško romantizmo. Šios knygos sudėliotos dienoraščio principu, kur susipina svarbiausi geopolitiniai įvykiai, atskleidžiamos ES politikos sritys bei Liudo Mažylio veiklos kasdienybė. O kartu knygose įterpiami ir L. Mažylio mėgstami V. Mačernio eilėraščiai, sukurti Antrojo pasaulinio karo metais, netikėtai susipinantys su aprašytais dabarties įvykiais. „Knygose pristatoma ir Vasario 16-osios tema: jos reikšmė šiandienos Europai, Lietuvai taip pat rado savą vietą, knygose aprašau šios datos, dokumento diplomatinę reikšmę šiandien“, – aptaria L. Mažylis.

Jo teigimu, knygose atskleidžiamos temos aktualios visiems, per šiuos metu palietusios kiekvieno Europos piliečio gyvenimą. „Labai lauksiu visų susitinkant Ąžuolyno bibliotekoje, lauksiu klausimų apie Europos ir mano veiklos patirtis“, – į renginį kviečia EP narys prof. L. Mažylis

Viso renginio trukmė – 1.5 val.

Renginys atviras visai visuomenei. Knygos – ne komercinės paskirties.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.