Knygos „Jūs gaunate butą : gyvenamoji architektūra Lietuvoje 1940–1990 metais“ pristatymas

Renginio detalės

Kviečiame į knygos „Jūs gaunate butą : gyvenamoji architektūra Lietuvoje 1940–1990 metais“ pristatymą, kuris vyks  gegužės 22 d. 17.30 val. Ąžuolyno bibliotekos Žvaigždžių salėje (Radastų g. 2). Dalyvaus knygos sudarytoja ir bendraautorė prof. dr. Marija Drėmaitė (Vilniaus universitetas) ir vienas knygos bendraautorių, istorikas Nojus Kiznis.

Svajonė gauti butą tapo vyraujančia sovietų okupuotos Lietuvos materialiojo gyvenimo dalimi, o buto gavimas – vienu reikšmingiausių žmonių gyvenimo įvykių. Būstas sovietų šalyje buvo ne įsigyjamas už uždirbtas lėšas, bet skirstomas partiniais-administraciniais nurodymais. Tai pavertė jį socialinės kontrolės įrankiu ir iškraipė jo architektūrinę prigimtį. Knygos „Jūs gaunate butą : gyvenamoji architektūra Lietuvoje 1940–1990 metais“ autoriai siekė išsiaiškinti, kaip politinis projektas paveikė gyvenamąją aplinką ir gilinosi į architektų ir gyventojų siekius individualizuoti ir pa(si)gražinti būstą.

Kviesime išklausyti autorių pristatymo bei padiskutuoti šia dar gyva žmonių atmintyje tema.

Renginį moderuos Ąžuolyno bibliotekos Kaunistikos grupėje dirbanti istorikė Skaidra Grabauskienė.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.