Violetos Tapinienės knygos „Sugrąžinto laiko blyksniai“ pristatymas

Renginio detalės

Gegužės 29 d. 18.00 val. Ąžuolyno bibliotekos (Radastų g. 2) Žvaigždžių salėje (1 a.) vyks legendinės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Violetos Tapinienės knygos „Sugrąžinto laiko blyksniai“ pristatymas. Knygos autorę kalbins leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė. Gegužės 29 d. 18.00 val. Ąžuolyno bibliotekos (Radastų g. 2) Žvaigždžių salėje (1 a.) vyks legendinės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Violetos Tapinienės knygos „Sugrąžinto laiko blyksniai“ pristatymas. Knygos autorę kalbins leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.

Apie susigrąžintą laiką:

Šioje eseistikos knygoje – brandžios, neeilinės asmenybės mintys apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą ir lemties paradoksus. Neįtikėtina kelionė namo iš Sibiro ant mamos rankų, gyvenimas be vietos ir besislapstant okupuotoje Lietuvoje, pirmieji namai, jaunystė, šeima, turiningi metai mokykloje ir išugdyta daugybė laisvų, mąstančių žmonių – apie tai su literatūrine meistryste V. Tapinienė pasakoja knygoje „Susigrąžinto laiko blyksniai“.

Iš pirmų lūpų

Nesuspėjau parašyti svarbiausios knygos dalies – mano pirmoji biblioteka. Būtent ten atradau ir skaičiau savo pirmą eilėraštį. Nežinojau, kad ten Aistis, manęs nedomino, kas parašė, bet mane domino eilėraštis. Jis buvo toks:

PABODO man šis tuščias namas

Ir ilgos rūsčios dienos.

Nepalik manęs vieno, mama,

Nepalik manęs vieno!

Ir tada, prisimenu, perskaičiusi labai verkiau, nes gyvenau tik su mama ir labai bijojau, galvojau: Jėzau, jeigu jinai mane paliks… Šis tekstas buvo mano. Ir po to, ką jau beskaitydavau, visada ieškodavau literatūroje to, kas atliepia mano gyvenimą. Gal taip negalima, gal taip netinka, nežinau, bet visą laiką man taip buvo ir dabar lygiai taip skaitau. Skaitau ir stebiuos: Jėzau, gi čia aš.

Violeta Tapinienė per knygos pristatymą 2024 m. Vilniaus knygų mugėje

Vis dar esu nustebintas atvirumo. Mamos knyga – dar vienas žemėlapis, padedantis suvokti, kokią skriaudą ir neteisybę mums padarė sovietai. Ir kaip žmonės priešinosi ne tik miškuose, bet kaip priešinosi vaikai ar tos po svetimom pavardėm besislapsčiusios moterys.

Visuomenininkas Andrius Tapinas

Tamsta mokytoja!

Man labai patinka sėdėti per jūsų pamokas. Jos būna įdomios savo turiniu. Mes ne tik mokomės lietuvių kalbos ir literatūros, bet taip pat daug sužinome. Jūs turbūt labai daug eilėraščių išmokote mokykloje, nes be jokios knygutės skaitote eilėraščius. Aš irgi norėčiau išmokti šitiek daug eilėraščių. Įdomu, kur jūs anksčiau mokėte vaikus? Turbūt jie taip pat džiaugiasi jumis? Būtų labai įdomu sužinoti viską. Todėl paaukokite vieną pamoką ir viską mums papasakokite.

Edvinas 1983 02 25

Renginio makete panaudota Guodos Kavaliauskaitės nuotrauka

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.