KAVB knygų klubo viešnia – tarpukario maisto kultūros tyrinėtoja Justina Minelgaitė-Plentienė


Renginio detalės
  • Data:
  • Kategorijos:

Šiuos skaitymo metus baigsime specialiu KAVB knygų klubo renginiu, kurio metu tarpukario maisto kultūros tyrinėtoja Justina Minelgaitė-Plentienė ne tik padės paruošti šventinį vaišių stalą, bet ir bandys atskleisti, koks buvo tarpukario Kauno (1919–1940 m.) skonis? Kviečiame susitikti gruodžio 21 d. 17.30 val. K. Donelaičio g. 8, Renginių erdvėje (III a.).

Tikriausiai kiek salstelėjęs, lyg tie riešutiniai pyragaičiai, siūlyti svečiams rengtuose faifoklokuose arba arbatėlėse? Galbūt šiek tiek rūgštokas, kaip net į restoranų meniu įtrauktas populiarusis rūgpienis su bulvėmis. Bet būtinai stiprus ir sotus – lyg penkių patiekalų vakarienė iškilminguose pokyliuose. Ir turintis malonaus lietuviško margumo, kuris atsiskleisdavo įvairiuose priėmimuose ar šeimos šventėse, mirguliuojant damoms, pasipuošusioms lietuviškais tautiniais kostiumais. O artėjant Kalėdoms šią skonių gamą papildydavo cinamonu, vanile ar oranžais kvepiančių bobelių, medauninkų ar kitokių gardžiųjų pleckų kvapai… Ir kaip likti gyvam prie tokiais gardumynais nukrauto stalo? Atsakymo į šį klausimą ieškos Istorinės prezidentūros Kaune istorikė Justina Minelgaitė-Plentienė.

Renginio metu bus galima pasivaišinti arbata ir tarpukario virtuvę menančiais kepiniais. Kviečiame ir jus atversti savo asmeninių receptų knygas, pasidalinti savo senelių ar prosenelių kulinariniu palikimu. Renginys atviras visiems.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Nuotrauka iš Istorinės prezidentūros archyvo.