Ievos Juodelės knygos „Monsteros“ pristatymas


Renginio detalės

Balandžio 9 d. 18:00 val. Ąžuolyno bibliotekos (Radastų g. 2) Ąžuolo salėje (2 a.) vyks atviras Ąžuolyno skaitytojų klubo renginys, susitikimas su „Monsterų“ – debiutinio, įžūlaus psichologinio romano apie šiuolaikines mamas – autore Ieva Juodele. Pokalbyje su ja dalyvaus sociologė, Ąžuolyno bibliotekos tyrėja, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė Ieva Dryžaitė. Diskusiją moderuos Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Donata Bocullo. Kaip ir I. Juodelės romane, trys mamos kalbėsis apie motinystės sociologiją ir moteriškąją bei motiniškąją tinklaveiką. Pristatymo metu galima bus įsigyti debiutinį Ievos Juodelės romaną „Monsteros“.

Apie romaną: Aštrialiežuvis ir necukruotas psichologinis romanas apie šiuolaikines mamas ir jų kasdienybę, aptrauktą glamūriniu socialinių tinklų pelėsiu. Dedikuotas išgyvenančioms motinystę nuo pat pirmųjų dienų iki tada, kai nebesupranti, kaip ir kur pametei save. Saviironija, nevilties pagimdytas juodasis humoras, kaltė, apatija, džiaugsmas ir ašaros – tai keista daugiabalsė jausmų simfonija, kurią savyje girdi kone kiekviena mama.

Monsteros – ne kambarinės gėlės, o trys mamos – Ana, Vesta ir Marta, – kurios kartais būna monstrės. Į nuomonės formuotojas prasimušusi instagramo diva Vesta be skrupulų pardavinėja menamą grožį, storžievė namų šeimininkė Marta bando atsikratyti tradicinės bobelės pažiūrų, o nuolat besiblaškanti intelektualioji Ana niekaip neranda sau vietos motinystėje. Trijulę suartina gyvenime ir instagrame painiai susimazgę draugystės ir giminystės saitai, o gyva šnekamąja kalba užrašytos intymios moterų išpažintys galop įsisuka į netikėtą detektyvo ir trilerio serpantinus.

Ieva Juodelė – tekstų, turinio ir prekių įvaizdžio kūrėja, šventvagiškai atviro projekto „Motherhood Is Sexy“ autorė, pametinukų Nojaus ir Patriko mama.

Ieva Dryžaitė – sociologė, Ąžuolyno bibliotekos tyrėja, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, rubrikos #SociologijosSkrynelė autorė, dirbusi ir dirbanti įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose tyrimų projektuose, Luko ir Sofijos mama.

Donata Bocullo – Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto lektorė, Lianos Amelijos ir Rūtos Jolantos mama.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.