Elektroninė meditacija


Renginio detalės
  • Data:
  • Kategorijos:

Elektroninė meditacija.17.00–18.00 val. Kvėpavimo stebėjimo meditacija
18.00–19.15 val. Elektroniniai ritmai ir tapyba norintiems
19.15–19.45 val. Refleksija

Jeigu nereikėtų nieko planuoti, galvoti apie finansus, spręsti santykių problemų, analizuoti savo ir draugų gyvenimo ir kontroliuoti to, kas vyksta pasaulyje, koks tada būtum? Įkvepiam, iškvepiam… O gali sau leisti nekontroliuoti? Kaip manai, ar būnant mieste, eilinę darbo dieną, pavyktų visas susisluoksniavusią įtampą nors trumpam nusiimti nuo pečių? Koks tada būtum? Įkvepiam, iškvepiam… Šiandien dažnai girdime apie flow būseną. Tėkmės ir laidumo būseną. Ar ją išvis įmanoma „įjungti“? Pavyzdžiui, liepos 10 d., vidury vasaros, vidury savaitės ir vidury miesto, Ąžuolyno bibliotekoje (Radastų g. 2). Nes poilsio reikia ne tik kūnui, bet ir psichikai! Ir jeigu patyrimo metu savo vidinį kritiką nors pusvalandžiui paliktum už durų, koks tada būtum?

TAI KOKS PLANAS?

17.00–18.00 val. Ąžuolo salėje (2 a.) visus norinčius meditacijų praktikas, bibliotekos informacinių sistemų inžinierius Modestas kvies išmokti kvėpavimo stebėjimo meditacijos ir kvėpavimo manipuliavimo pratimų. Bus kalbama apie susitelkimo (Samatha) ir stebėjimo (Vipassana) meditacijos bei jogos kvėpavimo pratimų (Pranayama) naudojimą tiek dvasiniam, tiek kasdieniam gyvenimui paįvairinti. Modestas Jucys meditacija užsiima jau daugiau nei dešimt metų. Žinių sėmėsi iš theravados, Zen, vadžrajanos budizmo, vipasanos judėjimo bei hatha jogos mokytojų Lietuvoje ir už jos ribų.

17.50 val. renkamės Išradimų būstinėje (1 a.). Nuo 18.00 val. prie pulto – Laimis Kirša-LaŠa. Taip pat jūsų lauks spontaniškai tapybai paruoštos priemonės. Tačiau tapymas nėra privalomas. Šio patyrimo gidė, balsas ir būgnas – kūrybiškumo mokytoja, Ąžuolyno bibliotekos renginių organizatorė Kristina Vainiutė.

IR DAR:

• 18.00 val. rakiname duris, ir vėluojantys į renginį pakliūti nebegalės.

• Tapybos priemonių bus, bet tikrai galite atsinešti ir savo.

• Renginys – N-7.

• Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.