Kauno Šilainių bendruomenės centras šį rudenį kvietė kauniečius ir miesto svečius atvykti į Ąžuolyno biblioteką, kur vyko susitikimų apie Japonų kultūrą ir gyvenimo būdą ciklas „Gyvenimas – tai kelionė“. Gruodžio 3 d. 18.00 val. Žvaigždžių salėje (Radastų g. 2, 1 a.) vyks jau paskutinis ciklo renginys, kuriame istorikas, ketvirtos kartos kaunietis Ramūnas Janulaitis praskleis paslapties skraistę apie Japonijos ir Lietuvos ryšius, o prieš mūsų akis atsivers prieškarinio Kauno vaizdai.
Apie paskaitą „Japonija Lietuvoje ir Lietuva Japonijoje. Samurajaus garbės kodeksas“
Iš kur Kauną užplūdo žydų tautybės pabėgėliai? Kodėl jie kreipėsi į Japonijos konsulatą? Kaip konsulatas Čiunė Sugihara išsprendė iškilusią dilemą – padėti ar nepadėti pabėgėliams? Ši stebuklui prilyginama išsigelbėjimo istorija Japonijoje gerai žinoma. Bet ar žinome ją mes, kauniečiai?
Renginio metu aptarsime tolimesnį gyvybės vizas gavusių žmonių kelią iš Kauno per Maskvą iki Vladivostoko, po to laivu į Japonijos uostą Tsurugą. Paskaitą ves Sugiharos namų direktorius Ramūnas Janulaitis ir salono „Jaukūs namai“ direktorė Asta Kavaliauskaitė.
Rytų ir vakarų susitikimas – praėjusių renginių akimirkos
Kiekviena iš ciklo paskaitų stebino unikalia informacija apie japonų kasdienybę. VDU Azijos studijų centro direktorius dr. Arvydas Kumpis dalinosi žiniomis apie japonų atsidavimo kultūrą. Lankytojai sužinojo, kad nors šie rytų gyventojai labai daug dirba, jie ypač daug dėmesio skiria savo mėgiamam hobiui – jei fotografuoja, tai turi visą reikiamą įrangą bei suplanuotą laiką, skirtą tobulėjimui. Paskaitose apie sveikatą buvo sugriautas mitas, kad žaliosios arbatos negalima gerti prieš miegą – mums įprastas kofeino poveikis atsiranda tik arbatai pasenus, todėl svarbu žinoti galiojimo laiką. Lapkričio 19 d. susitikimo metu J. Dobkevičiaus progimnazijos direktorė Lina Viršilienė dalinosi patirtimi iš Japonijos mokyklų. Pasirodo, kad pilietiškumas ir sveika gyvensena yra tiek pat svarbūs ugdymo proceso dalykai, kaip ir mums įprasti mokslai. Pradinių klasių moksleiviai patys tvarko mokyklos erdves, įsitraukia į pietų ruošimo procesus, daug dėmesio skiria fizinio lavinimo praktikoms.
Sąsajos tarp Kauno Šilainių Bendruomenės ir Japonijos
Kauno Šilainių bendruomenės centras veikia jau 12 metų ir siūlo didžiulį spektrą veiklų. Socialiniai, sveikatingumo bei kultūrinių veiklų projektai skatina gyventojus tapti aktyviais bendruomenės nariais. Didelio iniciatyvumo dėka 2023 metais šis centras užmezgė ryšius su MB „Kimono“, salono „Jaukūs namai“ savininke Asta Kavaliauskaite, turinčia ilgalaikius verslo ir asmeninius ryšius su Japonija. Praėjusiais metais vykdyti susitikimai apie japonijos gyventojų rutiną sulaukė didžiulio susidomėjimo, todėl buvo sugalvota įgyvendinti projektą didesniu masteliu – taip gimė 5 paskaitų ciklas „Gyvenimas – tai kelionė“. Jo tikslas buvo pasakoti apie japonų kasdieną, apie kurią mažai žinome, tačiau jos gerosios praktikos gali pagerinti ir mūsų, lietuvių gyvenimus.
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.