Gegužės 27 d. 18.00 val. laukia unikali galimybė susitikti su prancūzų autore, medicinos mokslų daktare, psichoterapeute, viktimologijos srities specialiste Isabelle Chartier Siben, kuri Ąžuolyno bibliotekos Žvaigždžių salėje (Radastų g. 2, 1 a.) pristatys knygą „3 dienos naktyje“. Renginio metu kalbėsime apie itin jautrias temas, perteiktas autentiškuose ir drąsiuose pasakojimuose apie dvasinį, psichologinį ir seksualinį išnaudojimą visuomenės ir bažnyčios kontekste.
Mano įsitikinimas ir viltis – kad neskubėdamas, leisdamas sau keliauti nežinomais vidiniais
takais, nepaisydamas kitų žvilgsnių, piktnaudžiavimą patyręs žmogus vieną dieną giliai savyje
pajus šaltinį, kuris galbūt nesuteiks prasmės tam, kas įvyko, bet paprasčiausiai duos leidimą gyventi.
– Isabelle Chartier Siben
Apie knygą:
Knygoje „3 dienos naktyje“ sugulę moterų, vyrų, paauglių ir vaikų liudijimai, atskleidžiantys jų gyvenimų dramą patyrus įvairių rūšių išnaudojimą bažnyčios aplinkoje. Tokiais pasakojimais autorė siekia atskleisti piktnaudžiavimo esmę – kaip giliai žeidžia dvasiniai, emociniai bei kūniški sužalojimai ir kokias ilgalaikes traumas jie palieka. Šis leidinys gali tapti atrama, padedančia geriau suprasti save ir kitą, rasti įkvėpimo bei vilties, kad net po skaudžiausių išgyvenimų vėl gali išaušti diena.
Lietuvoje apie tai beveik nieko neturime. Kompetentingos specialistės žvilgsnis atskleidžia,
kokia išties sukrečianti ir sudėtinga yra dvasinio piktnaudžiavimo gelmė. Jo aukų kančių
dažniausiai nepajėgiame suprasti – galbūt šis leidinys padės tiems, kurie vis dar tyli.
– prof. Danutė Gailienė
Apie autorę:
Isabelle Chartier Siben yra medicinos mokslų daktarė, jos specializacija – psichologija ir viktimologija (nusikaltimų aukų patirčių, elgsenos tyrinėjimai, būdų padėti atsigauti po patirtų traumų paieškos). Knygos autorė jau trisdešimt metų kovoja už tai, kad bažnyčios ir kiti autoritetai suvoktų piktnaudžiavimų žalą – kaip terapeutė jau yra konsultavusi ir valstybines bei bažnytines (vyskupijas, vienuolijas, ir kt.) įstaigas, skaito pranešimus konferencijose. Ji yra viena iš asociacijos „C’est à dire“ (liet. „Reikia kalbėti“), įkurtos 2002 m. ir teikiančios pagalbą piktnaudžiavimo ir smurto aukoms, steigėjų. Už savo profesinę ir mokslinę veiklą 2016 m. ji gavo aukščiausią Prancūzijos apdovanojimą – Garbės legiono ordiną.
Renginyje knygos autorę kalbins diak. Darius Chmieliauskas, žurnalo „Artuma“ vyr. redaktorius ir komunikacijos ekspertas.
Renginys su vertimu iš / į prancūzų kalbą.
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.