Informacija
iBiblioteka
DUK

Kviečiame į medijų ir kompiuterinio raštingumo mokymus suaugusiems

Mokymai suaugusiems kompiuteriniai

Bibliotekos atidarymo laikotarpiu lankytojų laukia intensyvūs medijų ir informacinio bei kompiuterinio raštingumo mokymai. Mokymų temos apima tiek Medijų ir informacinio raštingumo būtinąsias kompetencijas, tiek kompiuterinį pradžiamokslį. Taip pat išmoksite, kaip naudotis bibliotekų katalogu bei prenumeruojamomis duomenų bazėmis, susipažinsite su ibiblioteka.lt galimybėmis bei funkcijomis, aptarsime interneto šaltinius mokslams ir laisvalaikiui, išmoksite kurti atvirukus ir filmukus bei galėsite dalyvauti kituose mokymuose, skatinančiuose gebėjimus ir įgūdžius sumaniai naudotis kompiuterinėmis priemonėmis darbui, laisvalaikiui ar mokslams.

Mokymų sąrašas

Sausio 23 d. 14–16 val.
Paieška Ąžuolyno bibliotekos el. kataloge ir prenumeruojamose duomenų bazėse
Mokymų metu dalyviai supažindinami su paieška Ąžuolyno bibliotekos el. kataloge bei prenumeruojamose duomenų bazėse. Sužinosite, kaip užsisakyti, rezervuoti ar pratęsti leidinio skolinimosi laiką, kaip jungtis prie bibliotekos prenumeruojamų užsienio mokslinių duomenų bazių iš namų ar savo išmaniaisiais įrenginiais.

Sausio 24 d. 14–16 val.
Laisvos prieigos interneto šaltiniai: mokslui ir laisvalaikiui
Susipažinsite su atviros prieigos informacijos paieškos šaltiniais, atviraisiais mokymosi ištekliais, įgysite paieškos žinių ir praktinių gebėjimų ieškant informacijos mokslui ir laisvalaikiui atviros prieigos informacijos šaltiniuose internete.

Sausio 24 d.
MS Word: pradžia (Nuotoliniai). GRUPĖ PILNA
Supažindinsime su MS Word programos, skirtos dirbti su tekstu, galimybėmis.

Sausio 25 d. 10–12 val.
Vaizdo istorijų kūrimas: biblioteka anksčiau ir dabar
Modernizuotos bibliotekos atidarymo proga kviečiame į mokymus „Vaizdo istorijų kūrimas: biblioteka anksčiau ir dabar“, kuriuose supažindinsime su nemokama kūrybine programa Adobe Express, leidžiančia greitai, kokybiškai kurti filmukus iš nuotraukų, video. Kurdami filmuką iš nuotraukų kartu pažvelgsime į praeitį ir pamatysime, kaip biblioteka atrodė anksčiau ir kaip dabar.

Sausio 26 d. 10–12 val.
Google žemėlapis: surask kelią iki bibliotekos
Mokymų metu praktiškai susipažinsite su pagrindinėmis Google žemėlapio funkcijomis ir panaudojimo galimybėmis: paieškos ypatumai, pasirinktų objektų išsaugojimas sąrašuose; koordinačių nustatymas ir buvimo vietos bendrinimas; reikalingo atstumo išmatavimas; maršruto sudarymas ir bendrinimas; realaus gatvės vaizdo demonstravimas; kiti įdomūs žemėlapio nustatymai.

Sausio 29 d. 10–12 val.
Informacijos ir paieškos strategijos (MIRKT)
Mokymų metu aptarsime informacijos skaitmeninėje kultūroje ypatumus ir kodėl sunku rasti patikimos informacijos. Panagrinėsime praktinius pavyzdžius siekdami nustatyti, kodėl vienus informacijos šaltinius laikome patikimais, o kitus – atmetame. Aptarsime, kokie sunkumai mums, kaip informacijos vartotojams, kyla naudojantis šiuolaikinėmis informacijos sklaidos priemonėmis, kaip kritiškiau vertinti interneto paieškos sistemas, kaip žmonės vertina algoritmines paieškos sistemas ir jų darbą prireikus svarbios informacijos bei kokie kiti galimi alternatyvūs informacijos paieškos būdai. Padiskutuosime, ką veikiame internete ir ar reikalinga skaitmeninė higiena.

Sausio 30 d. 10–12 val.
Medijų įvairovė ir prieigos būdai (MIRKT)
Mokymų metu nagrinėsime, kaip skaitmeninės medijos keičia mūsų elgseną, kiek saviraiškos laisvės turime medijose. Socialiniai tinklai ir viešasis gyvenimas – naudinga ar žalinga? Aptarsime skirtingus socialinių tinklų tipus ir jų naudojimą bei patikimumą. Sužinosime, kodėl tradicinė žiniasklaida yra socialinių medijų šešėlyje ir išgyvena rimtų įtampų bei patiria didelius pokyčius. Aptarsime skaitmeninės žiniasklaidos kainą. Pakalbėsime, ar Jums būdingas FOMO reiškinys, apie filtro burbulus, kas mus seka internete bei kodėl užsidarome aido kambariuose.

Sausio 31 d.
MS Word: pradžia (Nuotoliniai). GRUPĖ PILNA.
Supažindinsime su MS Word programos, skirtos dirbti su tekstu, galimybėmis. Mokymai apims pagrindines darbo su tekstu sritis: teksto, dokumento formatavimą, objektų įterpimą, darbą su lentelėmis ir kt.

Sausio 31 d. 10–12 val.
Informacijos vertinimas ir atranka (MIRKT)
Kasdien susiduriame su milžinišku kiekiu įvairaus pobūdžio informacijos srautu, sklindančių iš įvairiausių medijų šaltinių: radijo, televizijos, spaudos, socialinių tinklų. Ar viskas, ką matome, girdime, yra tikra? Kaip patikrinti? Kviečiame ateiti į mokymus ir sužinoti, kur ir kaip patikrinti informaciją, kaip atskirti nuotraukų / vaizdo įrašų klastotes, kaip nepakliūti į propagandos gniaužtus bei išsiugdyti didžiausią šių dienų vertybę – kritinį mąstymą.

Vasario 1 d. 10–12 val.
Etiškas ir legalus informacijos naudojimas ir kūrimas (MIRKT)
Mokymų metu nagrinėsime šias temas: intelektinė nuosavybė ir jos apsauga; neteisėtas ir neetiškas medijų naudojimas; legalių filmų, muzikos ir elektroninių knygų šaltiniai; kokiais prietaisais geriausia skaityti elektronines knygas; tinklo etiketas; informacijos perteklius ir kaip su juo tvarkytis.

Vasario 2 d. 10–12 val.
Saugumas internete (MIRKT)
Mokymų metu sužinosite, kokiais būdais galima apsaugoti asmeninę informaciją ir įrenginius naudojantis internetu, taip pat susipažinsite su Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu ir jo taikymu.

Būtina išankstinė registracija. Mokymuose dalyvių skaičius ribotas; nesusirinkus reikiamam dalyvių skaičiui, mokymai bus atšaukti. Dalyvauti gali tik iš anksto registruoti dalyviai.

Registracijos forma >>>

Kilus klausimams kreipkitės el. paštu n.stonkiene@azuolynobiblioteka.lt.

Auditoriniai mokymai vyks Ąžuolyno bibliotekos Žinių buveinėje, Radastų g. 2, Kaunas.