Informacija
iBiblioteka
DUK

#SavaitėsKnyga Charles Eisenstein „Klimatas: naujasis pasakojimas“

#SavaitėsKnyga Charles Eisenstein „Klimatas: naujasis pasakojimas“

Knyga įkvėpimui

Charleso Eisensteino knyga „Klimatas: naujasis pasakojimas“ (2023 m.) – tai naujasis požiūris į klimato kaitą. Ši knyga siekia iš naujo įvertinti tai, ką mes skolingi savo žemei ir vieni kitiems, kaip suprantame klimato kaitą, o gal ir savo pačių kaitą. Tie, kas neigia klimato kaitą ar jos nesupranta, galbūt kitaip perskaitytų šį pasakojimą, jeigu į ekologinius iššūkius žvelgtų ne per statistinę, o meilės ir humanizmo prizmę. Būtent tai siūlo knygos autorius.

C. Eisensteinas teigia, kad tradicinis požiūris į klimato kaitą pernelyg politiškas ir griežtai moksliškas. Anot autoriaus, susitelkdami tik į technologinius sprendimus ar politinius reglamentus pamirštame, kad iššūkius kelia mūsų pačių gyvenimo būdas, nesąmoningas vartojimas, visuomenės tarpusavio santykiai, kultūriniai pokyčiai, o galiausiai ir pasyvi savigrauža, kad nieko pakeisti jau negalime.

Naujasis pasakojimas kviečia atsiverti ir permąstyti savo požiūrį į klimato kaitą ir galimus ekologinės krizės sprendimus. Tai knyga ne tik apie klimatologiją, aplinkosauginę politiką, bet ir apie pačių žmonių sąmonės pokyčius, kurie yra būtini, kad galėtume sukurti tvaresnį pasaulį sau ir ateities kartoms.

Pats autorius Charlesas Eisensteinas (g. 1967) baigė matematikos ir filosofijos studijas Jeilio universitete, o tai rodo, jog bet kokiems matematiniams skaičiavimams reikia ir sąmoningumo, ir gilaus mąstymo praktikų. „Nuovargio visuomenė“ (Byung Chul Han, 2024 m.) mus įsuka į nedraugišką aplinkai ir mums patiems klimatą bei rutiną. Norėdami išeiti iš užburto rato, turime ieškoti naujų pasakojimų, atkreipti dėmesį ne tik į klimato kaitą, aplinkosaugą, bet ir žmogaus vaidmenį toje kaitoje.

Charlesas Eisensteinas, knygoje „Klimatas: naujasis pasakojimas“ leisdamasis iki giliausių žmonijos problemų šaknų, pateikia naują požiūrį į klimato kaitos perspektyvą. Knygoje rasite nemažai realių, praktiškų ir labai įkvepiančių žemės ir žmonijos gydymo pavyzdžių.

Kviečiame per tekstą gydyti savo santykį su aplinka ir jaustis reikalingu pozityviosios visa ko kaitos dalyviu.

Knygą galite užsisakyti čia.