Informacija
iBiblioteka
DUK

Mokymai apie soc. tinklų komunikaciją bibliotekų specialistams

Mokymai apie soc. tinklų komunikaciją bibliotekų specialistams

Kauno apskrities viešoji biblioteka balandžio 13–14 d. įgyvendindama projektą „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti“ organizavo nuotolinius mokymus „Komunikacija socialiniuose tinkluose“. Mokymus vedė sertifikuota socialinių tinklų marketingo specialistė Živilė Ašmenaitė bei charizmatiškoji vizualinio marketingo žinovė Vesta Ališauskienė. Projekto mokymuose dalyvavo Kauno apskrities viešosios bibliotekos, Kauno regiono savivaldybių viešųjų bei mokyklų bibliotekų specialistai.

Per dviejų dienų mokymus lektorės išsamiai paaiškino, kaip veikia socialinių tinklų marketingas ir apžvelgė populiariausius bei dažniausiai naudojamus socialinius tinklus Lietuvoje. Mokymuose buvo skiriamas didelis dėmesys Facebook, Instagram, LinkedIn ir Youtube socialiniams tinklams. Šiuolaikinės bibliotekos teikia ne tik knygų paslaugas, bet ir daugybę kitų visuomenei naudingų paslaugų. Todėl kiekvieną socialinį tinklą galima pritaikyti atskiroms bibliotekos teikiamoms paslaugoms populiarinti (Facebook), žinomumui ir matomumui didinti (Instagram) ar netgi užmegzti naudingus bendradarbiavimo ir partnerystės ryšius (LinkedIn). Nagrinėdami turimų bibliotekų socialinių tinklų paskyras, kiekvienas galėjo pamatyti, ko galima pasimokyti vieni iš kitų arba kaip pagerinti turimas paskyras ir padaryti jas patrauklesnes vartotojams.

Mokymų metu buvo aptariama labai aktuali tema – reklamų pirkimas socialiniuose tinkluose ir jų teikiama nauda. Daugelis bibliotekų nenaudoja šios paslaugos dėl susidariusios išankstinės nuomonės, kad tai per sudėtinga, brangu arba netgi neveiksminga. Tačiau lektorė išsamiai paaiškino reklamos pirkimo naudingumą, funkcionalumą ir paprastumą naudotis, todėl galime tikėtis, kad regione atsiras daugiau bibliotekų, besinaudojančių šia paslauga.

Mokymus užbaigėme aptardami vizualaus turinio kūrimą ir jo pateikimą socialiniuose tinkluose. Norint pritraukti klientus, vartotojus ir populiarinti bibliotekų teikiamas paslaugas, didinti jų matomumą ir taip auginti auditoriją šiuolaikiniame skaitmenizacijos amžiuje, be vaizdo turinio nepasieksime norimų rezultatų. Trumpi vaizdo įrašai (reels) yra labai populiarūs šiais laikais. O bibliotekos turi unikalią galimybę ne tik pritraukti naują auditoriją ir išlaikyti esamą, bet ir parodyti, kad jos yra šiuolaikiškos, einančios koja kojon su šiuolaikinėmis madomis, patrauklios ir žaismingos.

Mokymų metu daugelis bibliotekų specialistų gilino savo komunikacijos žinias, išplėtojo akiratį socialinių tinklų marketinge ir paruošė dirvą artėjantiems antrajam projekto mokymų etapui, kuriuos ves Giedrė Šopaitė-Šilinskienė ir Živilė Tumasonė. Šiame etape toliau gilinsime savo komunikacijos žinias ir praktiškai pritaikysime jas, taip pat parengsime komunikacijos kampanijos planą, skirtą didinti regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų žinomumą ir matomumą.

Projektą „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti”, kurį įgyvendina Kauno apskrities viešoji biblioteka, finansuoja Lietuvos kultūros taryba.