„Ö kaip vokiškai?“ Vokiečių kalbos dienos ir kafkiška Amerika

Francas Kafka (Franz Kafka, 1883–1924) – žydų kilmės vokiškai rašęs prozininkas. Šiais metais minimos 100-osios jo mirties metinės.

Labas.
Bandai prisitaikyti prie amerikietiškos svajonės?
O gal žinai, kokia buvo kafkiškoji svajonė?

Knygos pavadinimas: „Pražuvėlis (Amerika)“
Autorius: Franz Kafka
Žanras: grožinė literatūra, modernizmas, alegorija
Pirmą kartą išleista: 1927 m. (po mirties)
Puslapių skaičius: 300 p.
„Goodreads“ vertinimas: 3,74 iš 5 ⭐️

Kodėl verta skaityti šią knygą?

Franzas Kafka kūrinyje „Pražuvėlis“ (dar žinomas kaip „Amerika“) aprašo keistą, dažnai absurdišką pasaulį, kuriame pagrindinio veikėjo Karlo, bandančio prisitaikyti prie naujos šalies realybės, laukia sudėtingi išbandymai. Ši knyga – puikus modernizmo laikotarpio pavyzdys, atskleidžiantis individų susvetimėjimą ir bejėgiškumą milžiniškoje visuomenės struktūroje.

Įdomiausios mintys iš knygos:

🌟 „Pirmąsias europiečio dienas Amerikoje galima prilyginti naujam gimimui, ir nors Karlas neturėjo dėl to pernelyg nerimauti, nes čia prie visko priprantama greičiau nei kūdikiui, atėjusiam į pasaulį iš kitos pusės, jis turėjo nepamiršti, kad pirmieji vertinimai visada nepatikimi ir kad jie neturėtų nulemti būsimų vertinimų, kurie galiausiai nulems jo gyvenimą Amerikoje.“
🌟 „Jis pats pažinojo naujokų, kurie, užuot laikęsi šių išmintingų priesakų, visą dieną stovėjo balkonuose ir žiūrėjo į gatvę kaip pasiklydusios avys. Tai turėjo sukelti sumišimą! Vienišam žmogui, keliaujančiam savo malonumui, buvo leistina, gal net rekomenduotina, tačiau žmogui, ketinančiam likti Valstijose, tai buvo visiška pražūtis.“

Kam patiks ši knyga?

📖 Tiems, kurie mėgsta alegorinius ir simbolinius pasakojimus.
📖 Skaitytojams, besidomintiems egzistencializmo bei susvetimėjimo temomis.
📖 Modernistinės literatūros gerbėjams.

Užsisakykite per ibiblioteka.lt
Franz Kafka „Pražuvėlis (Amerika)“

Diskusija:

💬 Kaip Kafkos pateikiama Amerikos vizija skiriasi nuo šiandieninės realybės? Ar ši knyga tikrai kalba apie Ameriką, ar labiau apie kiekvieno mūsų vidinę kelionę?

Kitos rekomendacijos:

📚 Haruki Murakami „1Q84. Pirma knyga (balandis–birželis)“
📚 Albert Camus „Svetimas“
📚 George Orwell „1984-ieji“

📅 Sekite mus kitą savaitę su naujomis rekomendacijomis!

Ieškote kitų panašių knygų? Užpildykite „Bibliotekininkas rekomenduoja“ anketą ir gausite asmeninių rekomendacijų.