Balandžio 22 dieną 18 val., Tarptautinę motinos Žemės dieną, Ąžuolyno biblioteka kviečia į unikalią paskaitą apie lietuvišką požiūrį į klimato kaitą bei šios problemos komunikacijos subtilybes. Šio renginio dėmesio centre – Europos klimato pakto ambasadorius Silvestras Dikčius, kuris dalinsis savo įžvalgomis ne tik apie pasaulines tendencijas, bet ir apie mūsų aplinkos būklę. Susitikimas vyks Ąžuolo salėje (Radastų g. 2, 2 a.).
Klimatas: bijoti ar veikti?
Buvęs profesionalus meteorologas, vėliau studijavęs filosofiją, S. Dikčius turi sukaupęs didelį žinių bagažą apie klimatą ir visuomenės pokyčius. Anot jo, klimato krizės problema yra žmogui nesuvokiamo masto. Todėl svarbu gilintis į tai, kaip skirtingos bendruomenės mato, komunikuoja ir reaguoja į šią problemą. Paskaitoje bus bandoma atsakyti, kokius problemos sprendimo būdus žinome, kaip matuojame jų kuriamą pokytį ir kas geriau – keisti visuomenės vartojimo ir mąstymo įpročius ar kurti naujas technologijas?
Lietuvių požiūris į problemą kitoks?
Pasak Europos klimato pakto ambasadoriaus, į klimato kaitą svarbu žiūrėti lokaliai. Juk mūsų kultūra, istorija ir gyvenimo būdas turi didelę įtaką formuojant kitokį problemos suvokimą. Todėl paskaitoje Silvestras Dikčius atskleis savo įžvalgas apie tai, kaip lietuviai mato ir komunikuoja apie klimato kaitą palyginus su kitomis šalimis bei kaip tai veikia mūsų kasdienius veiksmus ir įpročius.
Literatūros rekomendacijos
Kadangi klimato kaitos problema aktuali visam pasauliui, yra daug jos sprendimo būdų, neretai priešingų vienas kitam. Norinčius daugiau susipažinti su šia tema klimato pakto ambasadorius S. Dikčius kviečia domėtis skirtingais požiūriais literatūroje. Pavyzdžiui, rinktis Billo Gateso bestselerį „Kaip išvengti klimato krizės“, kuriame pasirenkamas sprendimo būdas yra technologinės inovacijos, ir Charleso Eisensteino knygą „Klimatas: naujasis pasakojimas“, kurioje teigiama, kad „klimato kaita mus kviečia didesniems pokyčiams nei tiesiog vienų energijos šaltinių pakeitimas kitais. Ji kviečia mus iš esmės pakeisti santykį tarp savęs ir kito“.
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.