Vokiečių kalbos dienai skirtos parodos bibliotekoje

Renginio detalės

Spalio 13–22 dienomis Lietuvoje jau šeštą kartą minimos Vokiečių kalbos dienos. Švęsdama vokiečių kalbos ir kultūros šventę, Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į bibliotekoje eksponuojamas parodas:

Leidinių paroda „Literatūros sukurti tiltai“
Literatūroje galima rasti įvairių šalių kultūros įvairovę ir užkoduotą tautinį identitetą, o vertimai į kitas kalbas sukuria tiltą tarp skirtingų kultūrų. Todėl kviečiame aplankyti parodą, skaityti, lyginti ir patirti vokiečių literatūrą ne tik lietuviškai, bet ir vokiškai.
Kur? Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, 3 aukšto Teminės literatūros erdvė.
Kada? Spalio 16–22 d.

Interaktyvi leidinių paroda „Futuristiškasis modernizmas, arba kaip vokiečių menininkai pranašavo ateitį“
Nuo Ekspresionizmo iki Bauhaus – Vokietijoje susiformavo modernaus meno judėjimai, kurie pakeitė pasaulį. Jų įtaką dailei, architektūrai, dizainui, literatūrai, scenos menui ir kinui galime pajusti ir šiandien. Ne veltui Vokiečių ekspresionizmas kadaise buvo siejamas su modernizmu apskritai. Apsilankę interaktyvioje parodoje „Futuristiškasis modernizmas, arba kaip vokiečių menininkai pranašavo ateitį“ susipažinsite su gausybe leidinių, pristatančių skirtingus vokiečių modernaus meno judėjimus ir svarbiausius jų kūrėjus bei turėsite progą pamėginti prisidėti prie modernistinio (ir gal šiek tiek utopinio) miesto maketo kūrimo.
Kur? Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, Meno leidinių skaitykla, (108 kab.)
Kada? Spalio 16–21d.

Garso įrašų paroda „Vokiškos muzikos atgarsiai“
Vokiečių kalbos dienoms atrinktuose garso įrašuose galime išgirsti plačią vokiškos muzikos amplitudę – nuo klasikų iki šiuolaikinių kompozitorių, nuo popmuzikos iki eksperimentų. Kviečiame lankytojus pagilinti žinias apie vienos įtakingiausių visų laikų elektroninės muzikos grupių „Kraftwerk“ įtaką elektroninės muzikos raidai bei idėjas, slypinčias už savitos „Kraftwerk“ estetikos ir dainų tekstų.
Kur? Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, Muzikos leidinių skaitykla (112 kab.)
Kada? Spalio 16–21 d.