GRUPĖ PILNA. Nacionalinis diktantas Ąžuolyno bibliotekoje


Renginio detalės

Registracija sustabdyta. GRUPĖ PILNA.

Po kelerių metų pertraukos Nacionalinis diktantas sugrįžta ir vėl pakvies prie popieriaus lapo visus kalbos aistruolius. Kovo 15 d. 11 val. kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą Ąžuolyno bibliotekos Išradimų būstinėje, 1 a. (Radastų g. 2, Kaunas). Nacionalinis diktantas bus transliuojamas per LRT Radiją.

Atviras visiems kalbos mylėtojams, Nacionalinis diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

„Rašyti diktantą kviečiame visus. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“, – teigia Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Penktadienį, kovo 15 d., 11 val., diktantas bus transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt. Jau keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys, diktantą remia AB Šiaulių bankas.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje. Specialiai Nacionaliniam diktantui tekstus kuria lietuvių rašytojai.

Nuo 2006 m. organizuojamas Nacionalinis diktantas jau 14 metų nuosekliai bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LR užsienio reikalų ministerija, AB Lietuvos paštu, LR kultūros ministerija ir Valstybine kalbos inspekcija.