„Įkvėpti fitoncidų parke“: paskaita su miško maudynių gide Aiste Pupininkaite

Renginio detalės

Atrodo, akivaizdu, kad gamta skatina mus mąstyti aiškiai ir pozityviai, bet ar žinojote, jog ji taip pat įkvepia pasitikėjimą kitais, paslaugumą ir rūpestingumą? Dr. Qing Li, Miško maudynės, Shirin-yoku

Vasario 29 d. 17.30–19.30 Ąžuolyno bibliotekos Ąžuolo salėje, 2 a. (Radastų g. 2, Kaunas) vyks miško maudynių gidės Aistės Pupininkaitės paskaita „Įkvėpti fitoncidų parke“.

Kviečiami atvykti ne tik gamtos mylėtojai, kambarinių augalų auginimo entuziastai, bet ir žmonės, turintys daug miškų, medicinos atstovai bei tie, kurie nori sau padėti stiprinant organizmą gamtos apsuptyje. Pranešime Aistė Pupininkaitė dalinsis ir savo, kaip miško maudynių gidės, sertifikuotos, ekoterapeutės patirtimi, supažindins su fitoncidų terminu, jo patekimu į mūsų organizmą, bei jo gydomosiomis savybėmis. Ypatingas dėmesys skiriamas fitoncido įtakai didinant NK (natural killer) ląstelių, kovojančių prieš vėžines ląsteles, kiekį ir aktyvumą kraujyje. Bus pristatyti naujausi, pastarųjų metų mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai.

„Pabuvus natūralioje aplinkoje ilgesnį laiką mes imame atrasti savo gyjantį santykį su aplinka. Gerėja tarpusavio ryšiai su žmonėmis, esame labiau atsakingi už savo elgesį gamtos atžvilgiu – visa tai daug lemia mūsų dėkingumas, ateinantis pajutus gamtos teikiamas dovanas“ – teigia sertifikuota ekoterapeutė, miško maudynių gidė, filosofė, augalų prieglaudos „Gyvybės langelis“ įkūrėja Aistė Pupininkaitė.

Populiarėjant medicininiam miško turizmui Lietuvoje, daugelis įsivaizduoja, kad visa miško terapijos nauda yra tiek, kiek pats žmogus sugeba pasiimti. Tačiau gamtos apsuptyje atsipalaiduoti, gerinti nuotaiką, stiprinti imunitetą padeda tiesioginis kontaktas su augalija bei jų skleidžiamomis lakiosiomis dalelėmis – fitoncidais. Tai ypač aktualu žmonėms, kurie domisi imuniteto stiprinimu.

Pranešimo metu sužinosite:

• Susipažinsite su fitoncidų, augalų skleidžiamų lakiųjų dalelių, terminu, iš ko jis susidaro bei koks jo patekimo į mūsų organizmą kelias.
  • Kuo mūsų organizmui naudingi fitoncidai ir kas mums nutiktų, jeigu mums jų pritrūktų;
  • Koks tarpusavio ryšys yra tarp fitoncidų, kertamų miškų ir tam tikrų ligų paplitimo.

Augalų prieglaudos „Gyvybės langelis“ įkūrėja ir VšĮ „Mes žydim“ direktorė Aistė Pupininkaitė Shinrin-yoku/ Lietuva. Ekoterapijos mokslus baigė Kalifornijoje įsikūrusiame „Earthbody“ institute. Iš pradžių nemažai dėmesio skyrusi mokymuisi, kaip dirbti gide miško maudynių procese, vėliau pasinėrė į ekoterapiją.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.