Informacija
iBiblioteka
DUK

Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirti renginiai

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23–29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23–29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis.

Kaip rašoma Lietuvos bibliotekininkų draugijos išplatintame pranešime, Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė vyksta kasmet nuo 2001 metų. Ji tradiciškai prasideda balandžio 23-ąją, kurią UNESCO yra paskelbusi Pasauline knygos ir autorinių teisių diena. Bibliotekų savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į šalies bibliotekų pasiekimus, skatinti visuomenės skaitymą, kūrybiškumą, kalbėti apie aktualias temas, mažinti kultūrinę, socialinę, informacinę atskirtį, įtraukti bendruomenes į kultūrines bei kūrybines veiklas.

Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės dr. Lauros Juchnevič, visomis bibliotekų savaitės veiklomis bus siunčiama žinutė, kad būdama ES dalimi, Lietuva jungiasi prie platesnio kultūrinio, informacinio ir kūrybinio konteksto, įsijungia į demokratinius saviraiškos procesus, prisideda prie tvaresnio gyvenimo būdo propagavimo, nuolatinio įvairiapusio bendradarbiavimo tarp pavienių asmenų, institucijų, šalių. Bibliotekos – žinių vieta, skatinanti visuomenės raiškos laisvę, puoselėjanti kultūros įvairovę, globalų pilietiškumą, demokratiją, ugdanti saugoti paveldą. Apie tai bus kalbama ir balandžio 25 d. Kaune vyksiančioje konferencijoje „Bibliotekos Europos šeimoje“, skirtoje bibliotekų specialistams ir partneriams.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo renginys vyks balandžio 23 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jo metu tradiciškai bus apdovanojami geriausi šalies bibliotekininkai. Geriausią metų bibliotekos vadovą, geriausią bibliotekininką ir geriausią jaunąjį bibliotekininką paskelbs Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys. Šventinį renginį bus galima stebėti tiesiogiai internetu.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, šalia visuomenei siūlomų renginių, vyksta ir iniciatyvos, kviečiančios bibliotekininkus drauge švęsti savo profesiją ir ja didžiuotis. Balandžio 27 d. Plateliuose vyks bibliotekininkų žygis, subursiantis apie 400 šios profesijos atstovų ir rodantis bibliotekininkų bendruomenės aktyvumą, iniciatyvumą ir vienybę. Visą savaitę bibliotekininkai rungsis ir intelektiniame per LRT televiziją rodomame žaidime „Kas ir kodėl?“.

RENGINIAI ĄŽUOLYNO BIBLIOTEKOJE (BALANDŽIO 22–27 D.)

22 d.
18.00 val.
Europos klimato pakto ambasadoriaus Silvestro Dikčiaus paskaita „Klimatas – bijoti ar veikti?“
Ąžuolo salė, 2 a.

23 d.
17.00 val.
Grupė pilna. Išskirtinė ekskursija po Ąžuolyno bibliotekos knygų saugyklos bokštą
Informacija, 2 a.
Fotografo Evaldo Karaliaus pasakojimai iš kelionių po Japoniją ir Nepalą
Žvaigždžių salė, 1 a.

24 d.
11.00 val.
Ekskursija „Biblioteka vaikams: skaityk, išgirsk ir patirk“
(Būtina registracija)
Vaikų ir jaunimo erdvė, 1 a.
17.00 val.
Grupė pilna. Ekskursija po buvusius Prekybos, pramonės ir amatų rūmus 85-ųjų atidarymo metinių proga
K. Donelaičio g. 8, 1 a.
17.30 val.
Pokalbių klubo „Pasibalbatuokim“ ketvirtasis susitikimas
Ąžuolo salė, 2 a.
18.00 val.
Kūrybinės dirbtuvės „Vaizduotės praktikos: kaip mąsto režisierius?“
Žvaigždžių salė, 1 a. / Galerija, 4 a.

25 d.
17.00 val.
Grupė pilna. Išskirtinė ekskursija po Ąžuolyno bibliotekos knygų saugyklos bokštą
Informacija, 2 a.
17.30 val.
Ąžuolyno skaitytojų klubo susitikimas
Parko skveras, 3 a. / Galerija, 4 a.
18.00 val.
Atvira šiaurietiško ėjimo treniruotė Ąžuolyne
Bibliotekos paradiniai laiptai, 2 a.

27 d.
14.00 val.
Grupė pilna. Išskirtinė ekskursija po Ąžuolyno bibliotekos knygų saugyklos bokštą
Informacija, 2 a.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23–29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.