Informacija
iBiblioteka
DUK

Miško terapija Ąžuolyno parke (grupė pilna)

Miško terapija Ąžuolyno parke

Kviečiame balandžio 30 d. 17.00 val. susitikti prie pagrindinių Ąžuolyno bibliotekos laiptų ir išbandyti miško terapiją Ąžuolyne – skirti laiko sau, sustoti, atsipalaiduoti, sulėtinti tempą, sustiprinti savo imunitetą ir sukurti glaudesnį ryšį su savimi bei gamta, išgirsti savo vidinį balsą, galbūt pastebėti ar paleisti tai, kas trukdo džiaugtis būtimi. Arba tiesiog pasimėgauti esama akimirka.

Miško terapija – tai maždaug 3 val. trukmės grupinė praktika, kurios metu lėtai sutelksime visą dėmesį į savo pojūčius, gamtos stebėjimą ir pajautimą. Tai gilus miško patyrimas per sensorines dėmesingumo praktikas. Toks lėtas, sąmoningas buvimas gamtoje visokeriopai praturtina, sveikatina, atgaivina žmogaus kūną ir sielą, nuramina protą. Įrodyta, kad 2–3 val. sąmoningai pabuvus miške teigiamas poveikis organizmui išlieka net 2–4 savaites.

Miško terapijos nauda:

  • sumažėjęs kraujo spaudimas (sistolinis ir diastolinis) ir pulsas;
  • sumažėjęs streso hormono – kortizolio – lygis;
  • sumažėjęs nerimas, geresnis miegas;
  • sustiprėjęs imunitetas. Suaktyvėja NK ląstelės – ląstelės žudikės, kurios kovoja su vėžinėmis, navikinėmis ląstelėmis. Aktyvus kontaktavimas su fitoncidais, kuriuos išskiria medžiai, turi priešbakterinį, priešgrybelinį, priešmikrobinį ir priešvirusinį poveikį;
  • padidėjęs laimės pojūtis ir pagerėjusi nuotaika;
  • padidėjęs energingumas ir gebėjimas susikaupti.

Terapiją ves Justina Vaičiulienė, licencijuota miško terapijos vedlė, baigusi LSMU miško terapijos studijas. Ji pasakoja: „esu tam, kad padėčiau pamatyti tai, ką miškas nori jums parodyti, kad padėčiau pajausti mišką kitaip, nei esate įpratę. Labai noriu padėti žmonėms užmegzti ryšį su gamta, nes, išmokę bendrauti su mišku, išmoksime gyventi sveikiau, žinosime, kur galime atgauti jėgas, ieškoti palaikymo, įkvėpimo, nusiraminimo. Reguliariai, sąmoningai būdami gamtoje, mes galime padėti sau rasti harmoningo gyvenimo receptą.“

Rekomenduojama turėti:

  • aprangą ir avalynę, tinkamą oro sąlygoms. Atkreipkite dėmesį, kad miške laiką leisime lėtai, tad įsivertinkite, kokios aprangos prireiks, kad nesušaltumėte;
  • vandens atsigerti;
  • neperšlampamą pasitiesimą atsisėsti ar atsigulti. Kas neturės, terapijos vedlė galės paskolinti;
  • apsaugos nuo vabzdžių, erkių pagal savo poreikius (drabužiai ilgomis rankovėmis, aukštesnės kojinės, atbaidančios priemonės)

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.