Informacija
iBiblioteka
DUK

Laisvalaikio ir poilsio erdvės

Išradimų būstinė

Leiskitės į kūrybiškumo kelionę Ąžuolyno bibliotekos „Išradimų būstinėje“ – dinamiškoje kūrėjų erdvėje. Dirbtuvės, kuriose yra lazerinio graviravimo įrenginys, siuvimo ir krašto apmėtymo mašinos, karščio presas, litavimo stotis, šlifavimo ir pjaustymo staklės, braižytuvas ir daugybė įrankių – naujausia būstinė vaizduotės raiškai. 

Išradimų būstinėje veiklos taip pat ras konstruoti ir programuoti mėgstantys vaikai ir jaunimas – čia įkurdinti robotikos rinkiniai „Lego WeDo2“, „Lego Mindstorms“ konstruktoriai, inžineriniai „Fishertechnik“ konstruktoriai ir programavimo rinkiniai „Micro:Bit“, „Arduino Uno 3“, „Raspberry Pi“, skirti vaikams nuo 7 m.

Smalsuoliai išradėjai gali pasinaudoti ir 3D spausdintuvu, išbandyti grafinės planšetės Wacom galimybes arba tiesiog su draugais praleisti laisvalaikį, bendrauti, žaisti virtualius ir stalo žaidimus. Visos veiklos nemokamos.

„Išradimų būstinėje“, esančioje 1 aukšte, taip pat nuolat vyks integruotos ekskursijos ir edukacijos, į kurias moksleiviai galės atvykti su visa klase ar draugų būriu. 

Rezervuokite vietą iš anksto el. paštu bustine@azuolynobiblioteka.lt, susipažinkite su naudojimosi taisyklėmis ir pasinerkite į praktinius kūrybos, konstravimo ar remonto darbus.

Išradimų būstinės darbo laikas: pirmadieniais-penktadieniais nuo 13:00 val. iki 21:00 val. ir šeštadieniais nuo 9:00 val. iki 18:00 val.

Išradimų būstinė
Rezervacijos:

Parko skveras

Ąžuolyno bibliotekos „šerdyje“ – Parko skvere labiausiai išryškėja koncepcija „biblioteka parke – parkas bibliotekoje“. Augalijos apsuptyje 3-iame aukšte žaliuoja „parkas“ ir sruvena vanduo – gamtos motyvai, lauko suoliukai ir šviestuvai sukuria unikalias sąlygas jaukiai skaityti, mokytis ir ilsėtis „parke“ net ir žvarbiuoju metų laiku.

Parko skveras

Poilsio oazė

Atsikvėpkite Ąžuolyno bibliotekos „Poilsio oazėje“ – išskirtiniame poilsio prieglobstyje už uždarų durų. Pailsinkite kūną nuo dienos darbų ar rūpesčių masažiniame krėsle, išbandykite šviesos terapiją ir paleiskite minčių tėkmę paskui čiurlenantį vandenį. Ši nuošali atokvėpio erdvė, įsikūrusi 4-ame bibliotekos aukšte, kviečia atsipalaiduoti, įgauti naujų jėgų ir pabėgti nuo miesto šurmulio. Mėgaujantis ramybe pro „Poilsio oazės“ langą Jums atsivers puikus Mažojo ąžuolyno vaizdas.

Poilsio oazė

Kitos poilsio erdvės

Bibliotekoje kiekvienas lankytojas atras sau mielą ir jaukų kampelį maloniam knygos skaitymui, atokvėpiui ir įkvėpimui. Šios erdvės kurtos taip, kad pasijustumėte kaip moderniuose namuose. Patogiai įsitaisę spalvotuose krėsluose, pro langus galėsite stebėti Mažojo ąžuolyno sezonų kaitą, gamtą, persikelti į knygų istorijas, svajoti ir skirti laiko sau ar smagiai šnekučiuotis su draugais.