Informacija
iBiblioteka
DUK

Radastų g. 2

2024 m. sausio 19 d. Ąžuolyno biblioteka sugrįžo į rekonstruotus, modernizuotus rūmus, įsikūrusius išskirtinėje vietoje – Mažajame ąžuolyne, šalia Kauno Ąžuolyno parko, didžiausio ąžuolyno Europoje, esančio miesto teritorijoje. 

Prieš prasidedant architekto Boleslovo Zabulionio projektuoto pastato modernizacijos darbams, projekto įgyvendintojai net kelerius metus jiems atsakingai ruošėsi – atlikti tyrimai, apklausti įvairių sričių specialistai, partneriai, lankytojai ir darbuotojai – kokia gi būtų jų svajonių biblioteka? Apibendrinus visų svajones, įdėjus daug darbo ir meilės, gimė modernizuotos bibliotekos interjero vizija: biblioteka parke – parkas bibliotekoje. Prasidėjus darbams beveik trejus metus su projektuotojais ir statybininkais darbuotasi, kad būtų pasiektas trokštamas rezultatas.

Rekonstruoto pastato aukštai suskirstyti nuo triukšmingiausio (1 – Žvaigždžių salė, Vaikų ir jaunimo erdvė) iki tyliausio (4 – Galerija, Poilsio oazė, darbo ir mokymosi erdvės). Atnaujintas erdves jungia žaliuojančios augalijos motyvai. Čia rasite erdves laisvalaikiui, poilsiui, darbui, mokymuisi ir žinoma, patogiam skaitymui. 

„Pakvietus“ parką į vidų, neatsiejama pastato koncepcijos dalimi tapo augalai – interjere dominuoja šviesus koloritas, praturtintas žaluma ir medžio tekstūra. Erdvės šviesios, estetika derinama su gamta, natūralumu. Stengtąsi, kad tai, ką išvysite įžengę, kuo labiau primintų širdies namus.

Lankytojų patogumui į bibliotekos pastatą bus galima patekti per pirmuosius du aukštus. Pirmojo aukšto įėjimas ir atnaujintas liftas pritaikytas žmonėms su negalia, taip pat patogus tėvams su vaikų vežimėliais. Užsukite, tyrinėkite drąsiai, atraskite modernizuotas Ąžuolyno bibliotekos erdves atokvėpiui ir įkvėpimui.