Informacija
iBiblioteka
DUK

#SavaitėsKnygos Henry David Thoreau „Voldenas, arba gyvenimas miške“ ir Jon Krakauer „Į laukinį pasaulį“

Savaitės knyga_svetainė

„Išėjau į mišką todėl, kad norėjau gyventi išmintingai, turėti reikalą tik su esmingais gyvenimo faktais ir įsitikinti, kad jis gali mane kažko išmokyti, ir kad prieš pat mirtį nepasirodytų, jog išvis negyvenau.“

Įspėjimas: kai kurios knygos gali būtų pavojingos gyvybei.

Tokio įspėjimo apie Henry David Thoreau „Voldenas, arba gyvenimas miške“ neperskaitė Christopheris Johnsonas McCandlessas, taip pat žinomas slapyvardžiu „Aleksandras Supertrampas“, amerikiečių nuotykių ieškotojas, kuris išėjo į laukinę Aliaską ir iš jos nebegrįžo. Apie drąsų jaunuolį, pavargusį nuo vartotojiškos visuomenės parašyta ne tik biografinė knyga „Į laukinį pasaulį“, bet sukurtas ir filmas (2007), režisuotas Seano Penno. Henry Davido Thoreau „Voldenas“ ir Jono Krakauerio „Į laukinį pasaulį“, tai du kūriniai, kuriuose nagrinėjamos individualizmo, gamtos ir žmogiškosios patirties bei pražūties temos. Šį kartą siūlome knygose paieškoti tų tarpusavyje besikalbančių vienišų keliautojų, kuriuos skiria 106 metai.

Henry David Thoreau (1817–1862) „Voldenas, arba gyvenimas miške“:

Filosofinis kūrinys „Voldenas, arba gyvenimas miške“ išleista 1854 m., tai paties knygos autoriaus, Henry David Thoreau gyvenimo miške išpažintis. Apsigyvenęs namelyje netoli Voldeno tvenkinio Masačusetso valstijoje, jis leido dienas stebėdamas gamtą ir svarstydamas apie civilizuotą pasaulį, besikeičiančią Šiaurės Amerikos visuomenę, kurią savo noru paliko. Thoreau gvildena individualizmo, savarankiškumo ir dvasinio pasitenkinimo paieškų temas. Jo prozoje gausu poetiškų gamtos pasaulio aprašymų ir gilių apmąstymų apie žmogaus būseną ir vidinius virsmus. Rašytojas įkvepia skaitytojus gyventi sąmoningai ir ieškoti esminių gyvenimo tiesų modernėjančioje visuomenėje.

Jonas Krakaueris „Į laukinį pasaulį“:

Tai jaudinantis pasakojimas, kuriame aprašoma tikra Christopherio McCandlesso (1968–1992), jaunuolio, kuris leidosi į kelionę po Aliaskos dykras, ieškodamas nuotykių ir prasmės, istorija. Įkvėptas to paties Henry David Thoreau gyvenimo miške, maištaudamas prieš vartotojišką 20 a. visuomenę ir savo tėvus, McCandlessas palieka visą savo turtą ir leidžiasi į vienišą savęs atradimo kelionę po neapgyvendintas Šiaurės Amerikos teritorijas. Rašytojas, biografas J. Krakaueris meistriškai supina McCandlesso kelionę su savo, kaip alpinisto išgyvenimais, nagrinėdamas idealizmo, nusivylimo ir laukinės gamtos žavesio temas. Remdamasis interviu su žmonėmis pažinojusiais Christopherį, dienoraščio įrašais ir moksliniais tyrimais, Krakaueris piešia realistišką McCandlesso vidinės sumaišties ir žiaurios išgyvenimo negailestingoje gamtoje portretą.

Du pabėgimą romantizuojantys kūriniai ir du realūs gyvenimo klajotojai, abu nugyvenę trumpą gyvenimą. Henry David Thoreau mirė sulaukę 45 metų, nežinomas ir nepripažintas savo krašte, o Christopheris McCandlessas žuvo toje pačioje Aliaskos gamtos apsuptyje, į kurią taip drąsiai išėjo vienas. Christopheriui buvo tik 24 metai.

Jeigu norite gyvai aptarti šias dvi knygas, o gal skaitėte tik vieną iš jų, vasario 22 d. 18 val., lauksime bibliotekos Parko skvere, kur Ąžuolyno skaitytojų klubas kalbėsis apie Henry David Thoreau „Voldenas, arba gyvenimas miške“ ir jo neišsemiamą įkvėpimą.

Knygas galite užsisakyti čia:

Henry David Thoreau (1817–1862) „Voldenas, arba gyvenimas miške“
Jonas Krakaueris „Į laukinį pasaulį“