Informacija
iBiblioteka
DUK

#SavaitėsKnyga V. Busch „Lengva galva. Kaip išmokti gyventi be įtampos, geriau susikaupti ir tapti kūrybiškiems?“

#SavaitėsKnyga Volkerio Buscho „Lengva galva. Kaip išmokti gyventi be įtampos, geriau susikaupti ir tapti kūrybiškiems?“

Atokvėpiui ir įkvėpimui

Perskaitę šį tekstą, bent porai valandų išjunkite visus ekranus, nutildykite pranešimus ne tik telefonuose, bet ir savo galvose.

O dabar giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, įsiklausykite, kaip plaka jūsų širdis?

Jau ilgai girdime, kad daugelis nepakelia informacinio triukšmo ir streso. Esame nervingos nuovargio visuomenės nariai, kuriuos pagimdė globalizacijos, socialinės tinklaveikos, informacinio amžiaus chaosas. Geopolitinė įtampa, asmeninio ir profesinio gyvenimo išsibalansavimas mums neleidžia susikaupti ir atskleisti viso savo kūrybinio potencialo. Kad paleistume įtampą, kiekvienas pirmiausia turime pradėti dirbti su savo apsunkusia galva.

Apie fizinės sveikatos gerinimą girdime kasdien, tačiau kas vyksta su mūsų smegenimis, kokią mankštą gauna jos? Įvairiakryptis darbas ir greitas gyvenimo tempas perkrauna mūsų protus, todėl mus kankina nuovargis, nerimas ir sumažėjusi dėmesio koncentracija.

Volkerio Buscho knygoje „Lengva galva“ daugiausia dėmesio skiriama kasdieniam skaitmeniniam stresui įveikti, smegenų sveikatai gerinti ir protiniam darbingumui palaikyti, derinant mitybą, fizinius pratimus ir streso valdymą.

Volkeris Buschas gerai žinomas dėl savo patrauklaus ir šmaikštaus požiūrio į kalbėjimą, kuriame neurologija dažnai susipina su praktiniais patarimais, kaip palaikyti psichikos sveikatą ir produktyvumą. Jo darbai vertinami už gebėjimą sudėtingą mokslinę informaciją padaryti prieinamą ir naudingą kasdieniame gyvenime, o šis vadovas Vokietijoje sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Knygoje „Lengva galva. Kaip išmokti gyventi be įtampos, geriau susikaupti ir tapti kūrybiškiems?“ neurologas, psichiatras ir praktikuojantis terapeutas profesorius Volkeris Buschas siūlo gelbėjimosi ratą. Tai – receptas, didinantis sąmoningumą, kūrybiškumą ir mažinantis stresą. Remdamasis intriguojančiais neurologijos tyrimais ir didele terapine patirtimi, autorius pateikia praktinių metodų, kaip:

  • sutelkti dėmesį į tai, kas tikrai svarbu;
  • gerinti atmintį;
  • lengviau priimti sprendimus;
  • veiksmingai valdyti stresą;
  • ugdyti kūrybiškumą.

Sakysite, kad tai – tik dar vienas pagalbos sau įrankis, bet šiame psichinės gerovės vadove autorius kviečia susitikti su Marku Twainu jo sode, pietauti su Loriotu, dalyvauti unikalioje „Oskarų“ teikimo ceremonijoje ir gerti kavą su Charlesu Dickensu.

Prieš vasarą skubame numesti svorio, atgauti fizines jėgas, bet nepamirškime pamaitinti savo proto. Laikas išsivaduoti nuo susikaupusių sunkių minčių ir pasinerti į atokvėpio ir įkvėpimo ciklą.

Knygą galite užsisakyti čia.

Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė Donata Bocullo