Ąžuolyno bibliotekoje – septintojo ir aštuntojo dešimtmečių lietuviško roko dainų rinkinio pristatymas

Gegužės 23 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Ąžuolyno bibliotekoje (Radastų g. 2, Žvaigždžių salė, 1 a.) įvyks susitikimas su dainininke, LATGA tarybos pirmininke Raminta Naujanyte-Bjelle ir džiazo vokaliste bei pedagoge Egle Vakarinaite-Zilniene, kurios pristatys metų pradžioje išleistą natų leidinį „Dainos, kurios nebuvo užrašytos. Lietuviško roko septintojo ir aštuntojo dešimtmečių rinkinys“. Renginyje taip pat dalyvaus legendinis Kauno ceremonimeistras, grupės „Aitvarai“ lyderis Kęstutis Ignatavičius.

Unikalus natų rinkinys

Šių metų pradžioje Lietuvos muzikos informacijos centras išleido natų, akordų ir tekstų leidinį „Dainos, kurios nebuvo užrašytos. Lietuviško roko septintojo ir aštuntojo dešimtmečių rinkinys“, kuriame – net 18 roko grupių „Aitvarai“, „Antanėliai“, „Bitės“, „Eglutės“, „Gintarėliai“, „Gėlių vaikai“ ir „Kertukai“ dainų.

Kaip teigia leidėjai, tai pirmasis Lietuvos muzikos istorijoje leidinys realbook formatu – jame lietuviško roko ištakų laikų įvairaus sudėtingumo dainos pateikiamos melodijomis su akordų ženklais. Šis dainynas – tai galimybė visiems, besidomintiems to laikotarpio muzika, ją groti, kadangi iki šiol tokių leidinių nebuvo, o lietuviškų roko dainų natų beveik neišlikę.

Leidinio sumanytojos R. Naujanytė-Bjelle ir E. Vakarinaitė-Zilnienė taip pat pabrėžia, kad šis dainynas unikalus tuo, kad jame esančias dainas atlikėjai gali savaip interpretuoti, laisvai improvizuoti, todėl leidinys naudingas ir muzikos mokytojams, ir mokiniams, ir pažengusiems muzikantams.

Lietuviško bigbito legenda ir šiuolaikinis skambesys

Lietuvos roko muzika, vadinama bigbitu, gyvavo nuo septintojo dešimtmečio vidurio. 1972 m., po R. Kalantos susideginimo, saugumas dar tik besivystančią alternatyvią kultūrą ėmė stipriai gniaužti. Labiausiai nuo sovietinės valdžios nukentėjo Kauno grupės – aštuntajame dešimtmetyje jų beveik neliko.

Apie šį istorinį laikotarpį papasakoti ir prisiminimais apie muzikinius eksperimentus bei grupės koncertus pasidalyti į renginį bibliotekoje tai pat atvyksta roko grupės „Aitvarai“ (1967–1968) lyderis, buvęs Kauno koncertmeisteris Kęstutis Ignatavičius, kuris netgi pažadėjo atlikti vieną ryškiausių grupės „Aitvarai“ dainų – „Krištolinių pilių statyba“.

Renginyje taip pat dalyvaus ir keletą leidinyje publikuotų kūrinių atliks Ieva Kisielienė.

Renginio metu bus galima įsigyti ne tik pristatomą natų leidinį „Dainos, kurios nebuvo užrašytos. Lietuviško roko septintojo ir aštuntojo dešimtmečių rinkinys“, bet ir kitų Lietuvos muzikos informacijos centro leidinių.

Renginys nemokamas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.