#SavaitėsKnyga Rolandas Maskoliūnas „Tikiu į mokslą visagalį“

Tikiu į mokslą visagalį

Šiandien švęsime mažytės mūsų pasaulio statybinės dalelės – molekulės – dieną! Molekulės yra kaip drobės, kuriose susilieja mokslas ir kūrybiškumas. Jos skatina žmogiškąjį inovacijų potencialą – nuo gyvybę gelbstinčių vaistų iki revoliucingų technologijų. Be kūrybiškumo, neatskleisime paslapčių, slypinčių šiuose mikrokosmuose.

Molekulių dienos proga, norintiems praplėsti savo mokslinius horizontus rekomenduojame perskaityti biologo, mokslų daktaro Rolando Maskoliūno knygą „Tikiu į mokslą visagalį“. Ši knyga gali pakeisti jūsų požiūrį į mokslą. Nepamirškite, kad mokslas yra nuostabi ir įkvepianti kurti sritis, kurią verta tyrinėti ir suprasti.

Šios mokslo populiarinimo knygos autorius kelia esminius klausimus, svarstydamas praeities, dabarties ir ateities dilemas. Ar mūsų DNR apsprendžia kūrybiškumą? Kaip iš molekulinės audros gali gimti tvarkingos struktūros? Ar viena mutacija gali lemti esminius visuomenės pokyčius? Kodėl demokratijos kūrimas ir išsaugojimas yra toks sudėtingas procesas, o visuomenės agresyvumas vis dar neišspręstas? Šiandien, kai visuomenės nesaugumas ir neapibrėžtumas yra didelis, ieškome atsparumo skydų. R. Maskoliūnas keliauja nuo užsimezgusios gyvybingos idėjos link žmogaus ir visuomenės santykio, ieškodamas naujos eros, post-žmogiškojo pasaulio scenarijų.

Autorius apžvelgia mokslo ir literatūros pažangą, daug dėmesio skiria fantastikos literatūrai, ypač tokiems šio žanro klasikams kaip Žiulis Vernas. Daugelį mokslininkų, tyrėjų fantastinė literatūra paskatino ieškoti, pažinti ir tikėti, kad svajodami mes tikrai neišnyksime. Ši knyga yra sklandus ir vaizdingas pasakojimas, kuris gali pakeisti jūsų požiūrį į mokslą, tapti tikinčiais mokslu. Galbūt mes visi esame Žiulio Verno vaikai? Tikėkimės, kad šiuo metu bibliotekose būsimieji fantastai renka informaciją savo knygoms ar naujiems atradimams, kurie išspręs didžiausias šiandienos problemas. Laimingos Molekulės dienos!

Šią knygą galite užsisakyti čia el. versiją ir spausdintą.