Ö kaip vokiškai? Vokiečių kalbos dienos ir kantiškoji pedagogika

Immanuelis Kantas (1724 m. balandžio 22 d. – 1804 m. vasario 12 d.) buvo Prūsijos apšvietos filosofas, klasikinės vokiečių filosofijos pradininkas, tyrinėjęs, dėstęs ir rašęs apie filosofiją, antropologiją ir epistemologiją. Šiais metais minimos 220-osios Kanto mirties metinės.

Labas.
Ieškai pedagoginės prasmės?
Kantas parodys tau kryptį.

Knygos pavadinimas: „Apie pedagogiką“
Autorius: Immanuel Kant
Žanras: filosofija, pedagogika
Pirmą kartą išleista: 1803 m.
Puslapių skaičius: 132 p.
„Goodreads“ vertinimas: 3,62 iš 5 ⭐️

Kodėl verta skaityti šią knygą?

Ši knyga pateikia esmines Kanto idėjas apie pedagogiką ir auklėjimą, joje pabrėžiama ugdymo svarba, moralinės vertės formavimasis ir mąstymo laisvės reikšmė. Nagrinėjamos švietimo filosofinės prielaidos, kurios tebėra aktualios ir šiandien, ypač diskutuojant apie šiuolaikinę švietimo sistemą.

Įdomiausios mintys iš knygos:

🌟 „Disciplina pakeičia gyvulišką prigimtį į žmogišką.“
🌟 „Gali būti, kad švietimas bus nuolat tobulinamas ir kiekviena karta žengs vieną žingsnį į priekį žmonijos tobulėjimo link, nes su švietimu yra susijusi didžioji žmogaus prigimties tobulėjimo paslaptis. Tik dabar galima ką nors nuveikti šia linkme, nes pirmą kartą žmonės pradėjo teisingai vertinti ir aiškiai suprasti, kas iš tikrųjų priklauso geram išsilavinimui.“

Kam patiks ši knyga?

📖 Pedagogams ir mokytojams, siekiantiems giliau suprasti švietimo ir ugdymo prasmę.
📖 Filosofijos mėgėjams, norintiems susipažinti su Kanto pedagoginėmis idėjomis.
📖 Tiems, kas domisi švietimo reforma ir jo vieta visuomenės vystymesi.

Užsisakykite per ibiblioteka.lt
Immanuel Kant „Apie pedagogiką“

Diskusija:

💬 Ar Kanto pedagoginės idėjos vis dar aktualios šiandienos švietimo sistemoje? Kokia jo filosofijos įtaka dabartinei mokyklų kultūrai?

Kitos rekomendacijos:

📚 John Locke „Keletas minčių apie auklėjimą“
📚 Vilija Stanišauskienė „Kodėl tampama mokytoju?“
📚 Greg Mortenson, David Oliver Relin „Three Cups of Tea“

📅 Sekite mus kitą savaitę su naujomis rekomendacijomis!

Ieškote kitų panašių knygų? Užpildykite „Bibliotekininkas rekomenduoja“ anketą ir gausite asmeninių rekomendacijų.