Balandžio 2 d. minima pasaulinė autizmo supratimo diena

Leidinių paroda

Balandžio mėnesis skiriamas gilinti autizmo supratimą, tad, jį minėdama, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia Ąžuolyno bibliotekoje aplankyti leidinių apie autizmą parodą, esančią 3 aukšte.

Balandžio 2 d. – autizmo supratimo dieną – reprezentuoja ir begalybės ženklas „∞“. Tai – autizmo spektro sutrikimo simbolis. Sakoma, kad nėra vienodų autistiškų asmenų ir spektras platus kaip begalybė. Rekomenduojame vieną iš parodos leidinių:

Naoki Higashida „Kodėl taip mėgstu šokinėti: vieno berniuko šauksmas autizmo tyloje“. Iš anglų kalbos vertė Eglė Naujokaitytė; dailininkė Lina Sasnauskaitė

Knygą parašė trylikametis Naokis Higashida, turintis autizmo spektro sutrikimą, išmokęs naudotis priemone, kurią pats vadina abėcėlės lentele. Jis pats paaiškina kartais keistoką savo elgesį, pasakoja, kaip supranta gyvenimą, laiką, grožį, gamtą. Perskaitę knygą galėsite pažinti autistiškąjį pasaulį ir tai, kokie empatiški ir jautrūs yra autizmą turintys žmonės, pamatysite, kokia laki jų vaizduotė ir koks subtilus humoro jausmas.
Ši knyga paneigia daugelį mitų apie autizmą. Įžangos autoriui Davidui Mitchellui ji tapo raktu pažinti ir suprasti savo paties sūnų. Kviesdama pažvelgti į pasaulį kitokiu žvilgsniu, knyga atveria akis ne tik šeimoms, auginančioms autizmą turinčius vaikus, bet ir visai visuomenei.
„Trumpai tariant, išmokau, kad kiekvienas žmogus, tiek turintis negalią, tiek jos neturintis, turi stengtis daryti viską, ką gali, o siekdamas laimės ją pasieksi. Matote, mums autizmas yra normalus reiškinys – taigi mes negalime tiksliai žinoti, koks apskritai yra jūsų „normalumas“. Bet kol sugebame išmokti mylėti save, nesu tikras, ar labai svarbu, ar esame „normalūs“, ar autistai.“

Knygą galite užsisakyti čia.

Sustokite begalybės ženklo forma, nusifotografuokite, nuotraukas kelkite į savo socialinius tinklus, žymėkite @lietausvaikai, #autizmomėnuo, #lietausvaikai, #notinvisible, #AutismDay2024.

Iki balandžio 19 d. nuotraukas siųskite autizmomenuo@lietausvaikai.lt.