Atskleiskite Korėjos nardytojų moterų paslaptis!

Banguojanti savaitės knyga trumpai: Lisos See „Jūros moterų sala“

Labas (korėjietiškai 안녕하세요).
Dar neskaitei?
Jūra laukia.

Knygos pavadinimas: „Jūros moterų sala“
Autorė: Lisa See
Žanras: istorinis romanas
Pirmą kartą išleista: 2019 m.
Puslapių skaičius: 414 p.
„Goodreads“ vertinimas: 4,25 iš 5⭐️

Svarbios citatos:

🌟 „Jūra nėra nei draugė, nei priešė, tiesiog galinga stichija, kurią turime gerbti.“
🌟 „Draugystė ir meilė gali išgyventi net sunkiausias istorijos audras.“

Kodėl verta skaityti šią knygą?

„Jūros moterų sala“ yra nepaprastas romanas, kuris pasakoja apie ypatingas moteris, gyvenančias Džedžudo saloje, Pietų Korėjoje. Knyga seka Midžą ir Jungsukę, dvi geriausias drauges, kurios yra haenyeo – nardytojos, gyvenančios iš jūros gėrybių. Šiame jaudinančiame pasakojime nagrinėjama draugystė, šeimos ryšiai, tradicijos ir istorijos permainos nuo Japonijos okupacijos laikų iki Korėjos karo ir pokario metų. Lisa See meistriškai atskleidžia kultūrinius ir istorinius kontekstus, kuriuos supina su asmeniniais veikėjų išgyvenimais.

Kam patiks ši knyga?

📖 Mėgstantiems istorinius romanus ir kultūrinius pasakojimus.
📖 Ieškantiems įkvepiančių istorijų apie stiprias ir nepriklausomas moteris.
📖 Besidomintiems Pietų Korėjos istorija ir tradicijomis.

Užsisakykite per ibiblioteka.lt

📖 Lisa See „Jūros moterų sala“

Diskusija:

💬 Ar kada nors domėjotės kultūromis, kuriose stiprios moterų bendruomenės? Kaip manote, kokią reikšmę jos turi visuomenei?
💬 Kaip, jūsų nuomone, gyvenimas saloje galėtų paveikti žmonių bendruomeniškumą ir tarpusavio ryšius?
💬 Ką manote apie tradicijas, kurios perduodamos iš kartos į kartą? Ar jos išlieka svarbios šiuolaikinėje visuomenėje?

Kitos rekomendacijos:

📚 Lisa See „Arbatos mergaitė iš Kolibrių skersgatvio“
📚 Lisa See „Baltoji gėlelė ir paslaptingoji vėduoklė“
📚 Min Jin Lee „Pačinko: nuostabus šeimos epas“

🎬 „Pačinko“ – jaudinantis ir emocionalus serialas, paremtas Min Jin Lee to paties pavadinimo romanu. Keturių kartų korėjiečių emigrantų šeimą aprašantis epinis pasakojimas prasideda XX a. pradžioje, Japonijos okupacijos metu, ir tęsiasi iki šių dienų. Serialas nagrinėja tapatybės, išlikimo ir priklausomybės temas, per asmenines veikėjų istorijas atskleidžia didesnį istorinių ir kultūrinių pokyčių kontekstą.

📅 Sekite mus kitą savaitę su naujomis rekomendacijomis!

Ieškote kitų panašių knygų? Užpildykite „Bibliotekininkas rekomenduoja“ anketą ir gausite asmeninių rekomendacijų.

Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė Donata Bocullo