Ar kada nors jautėtės nepakankama motina?

Prieraišiai motiniška savaitės knyga trumpai: Jessaminės Chan „Gerų motinų mokykla“

Labas.
Dar neskaitei?
Paskaityk populiarią knygą,
kurią skaito visi*.

*ir įvykdyk vieną iš „Vasaros su knyga“ iššūkių

Knygos pavadinimas: „Gerų motinų mokykla“
Autorė: Jessamine Chan
Žanras: distopinis romanas
Pirmą kartą išleista: 2022 m.
Puslapių skaičius: 325 p.
„Goodreads“ vertinimas: 3,71 iš 5 ⭐️

Kodėl verta skaityti šią knygą?

„Gerų motinų mokykla“ – įtraukiantis ir provokuojantis romanas, kuris tyrinėja motinystės ir tėvystės normas bei lūkesčius distopinėje visuomenėje. Knyga tarsi kamera seka Fridą Liu, vienišą motiną, kuri padarė vieną klaidą – „trumpam“ apleido savo mažametę – ir dėl to yra priversta savo elgesį koreguoti specialioje mokykloje, kurioje mokoma, kaip tapti „gera motina“. Jessaminė Chan sukūrė intriguojantį ir įtemptą pasakojimą, keliantį klausimus apie visuomenės kontrolę, motinystės standartus ir asmens laisvę. Distopinė, „Tarnaitės pasakojimą“ primenanti istorija apie tai, ko bijo visos mamos, bet garsiai nepasako.

Įdomiausios mintys iš knygos:

🌟 Ji niekada nemanė, kad gyvens vaikų pilname mieste, bet galbūt kiekvienas miestas ir rajonas yra pilnas vaikų, kai netenki savojo.
🌟 Motina visada kantri. Motina visada maloni. Motina visada duoda. Motina niekada nesigraužia. Motina yra buferis tarp savo vaiko ir žiauraus pasaulio.
🌟 Distopinė visuomenė, kurioje motinos yra griežtai stebimos ir vertinamos, atspindi realius mūsų visuomenės spaudimus ir lūkesčius.

Kam patiks ši knyga?

📖 Mėgstantiems distopinius ir socialinius romanus.
📖 Ieškantiems gilių ir provokuojančių temų apie motinystę ir visuomenės kontrolę.
📖 Besidomintiems šiuolaikinėmis tėvystės problemomis ir socialiniais klausimais.

Užsisakykite per ibiblioteka.lt
Jessamine Chan „Gerų motinų mokykla“

Diskusija:

💬 Kaip manote, kokią reikšmę mūsų visuomenė skiria motinystei ir kokie lūkesčiai yra keliami motinoms? Ar ši knyga atspindi realias problemas, su kuriomis susiduria šiuolaikinės motinos?

Kitos rekomendacijos:

📚 Margaret Atwood „Tarnaitės pasakojimas“ (knygoje ir ekrane)
📚 Naomi Alderman „Šviesos draugija“
📚 Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“

📅 Sekite mus kitą savaitę su naujomis rekomendacijomis!

Ieškote kitų panašių knygų? Užpildykite „Bibliotekininkas rekomenduoja“ anketą ir gausite asmeninių rekomendacijų.

Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė Donata Bocullo