Apie žmonių prigimties pamokas negyvenamoje saloje

SavaitėsKnyga William Golding „Musių valdovas“

Labas.

Dar neskaitei?

Paskaityk.

Autorius: William Golding

Knygos pavadinimas: „Musių valdovas“

Žanras: romanas, alegorija, jaunimo literatūra, psichologinė grožinė literatūra

Pirmą kartą išleista: 1954 m.

Puslapių skaičius: 311 p.

⭐️⭐️⭐️⭐️ „Goodreads“ vertinimas: 3,68/5

📚 Svarbios citatos:

🌟 „Mūsų tikroji baimė yra ne tai, kas išorėje, bet tai, kas viduje.“
🌟 „Esmė ta, kad baimė negali tau pakenkti labiau nei svajonė.“

Kodėl verta skaityti šią knygą?

„Musių valdovas“ yra klasikinis romanas, kuris giliai tyrinėja žmonių prigimtį ir visuomenės struktūrą. Ši knyga pasakoja apie grupę berniukų, po lėktuvo katastrofos atsidūrusių negyvenamoje saloje. Jie bando sukurti savo visuomenę, tačiau greitai susiduria su chaoso ir smurto grėsmėmis. Williamas Goldingas subtiliai atskleidžia, kaip civilizacija gali greitai subyrėti ir kaip tamsiosios žmogaus prigimties pusės iškyla į paviršių.

Kam patiks ši knyga?

📖 Mėgstantiems klasikinės literatūros kūrinius.
📖 Ieškantiems gilių ir provokuojančių temų apie žmonių prigimtį.
📖 Besidomintiems utopijomis ir distopijomis bei socialinėmis struktūromis.

Užsisakykite per ibiblioteka.lt

📖 William Golding „Mūsų valdovas“

Kitos rekomendacijos:

📚 George Orwell „Gyvulių ūkis“ arba „1984-ieji“
📚 Aldous Huxley „Puikus naujas pasaulis“

🎬 Filmas „Liūdesio trikampis“ (angl. The Triangle of Sadness, 2022, režisierius Ruben Östlund). Tai nėra savaitės knygos ekranizacija, bet, kaip ir knyga, kelia klausimus: kaip žmogiškai galime elgtis nežmoniškomis sąlygomis, kur dingsta socialinės normos, taisyklės ir kada apsiverčia hierarchijos piramidė?

📅 Sekite mus kitą savaitę su naujomis rekomendacijoms!

Jei dar neskaitėte knygos „Musių valdovas“, įsitraukite ją į vasaros iššūkių sąrašą. Juk tai – viena iš „Vasaros su knyga“ užduočių, kurią pasiūlė patys skaitytojai: perskaityk populiarią knygą, kurią skaitė visi, išskyrus tave. Kultinės knygos dažniausiai tos, kurias apsimetame perskaitę. Linkime neapsimetinėti.

Daugiau informacijos.

Ieškote kitų panašių knygų? Užpildykite „Bibliotekininkas rekomenduoja“ anketą ir gausite asmeninių rekomendacijų.

Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė Donata Bocullo