Informacija
iBiblioteka
DUK

Tilar J. Mazzeo „Irenos vaikai. Tikra istorija apie vienos moters drąsą“

Tilar J. Mazzeo „Irenos vaikai. Tikra istorija apie vienos moters drąsą“
Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Tai išskirtinis pasakojimas apie Ireną Sendler, kuri nacių okupuotoje Lenkijoje Antrojo Pasaulinio karo metais, rizikuodama viskuo, ką turėjo, išgelbėjo 2500 vaikų nuo mirties ir deportacijų.
1942 m. vienai jaunai socialinei darbuotojai, Irenai Sendler, buvo suteiktas leidimas patekti į Varšuvos getą kaip visuomenės sveikatos specialistei. Lankydamasi gete, ji kreipėsi į ten įkalintas žydų šeimas ir paprašė jų patikėti jai savo vaikus. Ji ėmė slapta gabenti juos iš siena apjuosto kvartalo ir įkalbėjo savo draugus bei kaimynus juos slapstyti. Padedama pasipriešinimo judėjimo, Irena pro nacių sargybinius pravežė tūkstančius vaikų.
Irena sudarė sąrašus, kuriuose buvo tikrieji slapstomų žydų vardai, kuriuos Irena užrašė tikėdamasi, kad po karo šeimos juos susiras. Slaptuosius vaikų sąrašus sudėjo į butelius ir palaidojo po obelimi draugės sode. Ji negalėjo žinoti, kad daugiau nei devyniasdešimt procentų žydų šeimų žus.
Šioje knygoje Tilar J. Mazzeo pasakoja nuostabią istoriją šios drąsios moters, rizikavusios savo gyvybe, kad išgelbėtų nekaltus vaikus nuo Holokausto.

Užsakyti leidinį