Tamara Vainauskienė „Lietuvių kompozitorių vokaliniai kūriniai iš Virgilijaus Noreikos repertuaro“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Nacionalinės premijos laureatas profesorius Virgilijus Noreika (1935-2018) – vienas žymiausių Lietuvos kultūros atstovų, negalime įsivaizduoti Lietuvos operos teatro be V. Noreikos. Daugelį metų jis buvo Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro primarijus, taip pat meno vadovas ir direktorius.

Rinkinį sudaro dvylika lietuvių kompozitorių kūrinių, kuriuos V. Noreika dažnai atlikdavo savo koncertuose. Tai originalios solo dainos, romansai, baladė su fortepijono pritarimu. Kūriniai vokaliniu požiūriu patogūs, melodijos gražios, daugiausiai nedidelio diapazono, nesudėtingos faktūros. Tekstai vertingi, žinomų lietuvių poetų. Muzika organiškai atskleidžia jų prasmę, jausminį turinį. Kūriniai ne tik praturtins dainininko koncertinį repertuarą, bet ir pasitarnaus lavinant kamerinio dainavimo įgūdžius.

Užsakyti leidinį