„Romane gilia. Lietuvos romų dainos“

Phil Freeman „Ugly Beauty: Jazz in the 21st Century“
Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Smuikininkas ir leidinio „Romane gilia. Lietuvos romų dainos“ projekto vadovas Eduardas Bogdanovas tai vadina neeiliniu įvykiu mūsų šalies romų kultūros istorijoje. Išties, šis leidinys yra pirmasis toks dainų rinkinys Lietuvoje, išleistas siekiant išsaugoti nykstantį Lietuvos romų folklorą.
„Kad ir kaip mažai vis dar žinome apie Lietuvos romų gyvenimą, papročius, kultūrą, niekam nekyla abejonių dėl šios tautos gyvybingumo, muzikalumo ir dainingumo“, – knygos įžangoje rašo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. habil. dr. Daiva Vyčinienė.
Šis leidinys – bendras VšĮ Romų visuomenės centro ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos daugiau nei pusę metų vykdytas projektas. Kurio metu tyrinėtojai ir muzikologai vyko į ekspedicijas po įvairius Lietuvos miestus, kur bendraudami su vietiniais romais užrašinėjo ir įrašinėjo jų dainas. Taip į šį dainyną buvo sudėta 20 atrinktų romų dainų, jų vertimai, natos ir QR kodai, kuriuos nuskenavus galima išgirsti šių dainų įrašus.
Knygos leidybą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Užsakyti leidinį