Mindaugas Urbaitis „Kūriniai balsui ir fortepijonui“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Natų knyga, kurios autorius yra lietuvių kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius – Mindaugas Urbaitis. Leidinyje pristatomi autoriaus ciklai „Trys raudonos“, „Meditacija“, „Užsklanda“ ir dainos „Išėjau – žiūriu“ ilgoji ir trumpoji versijos, jos buvo kuriamos vienu metu, tačiau autoriaus nuomone ilgojoje kūrinio versijoje begalinio tęstinumo idėja atsiskleidžia labiau nei trumpojoje. Kūriniai pateikti chronologiškai pagal sukūrimo datą ir atskleidžia kompozitoriaus kūrybos braižo pokyčius įvairiais kūrybos laikotarpiais. Leidinys taip pat atspindi kompozitoriaus ankstyvosios vokalinės kūrybos visumą.

Kai kurios dainos sukurtos pagal Jono Meko žodžius ir tarsis sudaro M. Urbaičio dainų pagal poeto eiles miniciklą. Kompozitoriui J. Meko eilės yra artimos dėl lakoniškų ir santūrių žodžių, kuriuose slypi gili prasmė bei estetika.

Užsakyti leidinį